Mobil

Telefondan Konum Atma Nasıl Yapılır ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Telefondan Konum Atma Nasıl Yapılır ? Whatsapp’tan Konum Atma,  Facebook Messenger’dan Konum Atma, Google Haritalar (Maps)’dan Konum Atma. SMS’le Konum atma nasıl yapılır yazımızda anlatıyoruz.

Mobil internetiniz olduğu sürece arkadaşlarınıza uzunca adres tarifi vermek yerine o an bulunduğunuz konumu atabilirsiniz.

Telefondan Konum Atma Nasıl Yapılır ?

Telefondan Konum Atma Nasıl Yapılır bilmeyen ve arkadaşlarının “Konum atsana” isteğine cevap veremeyenler için Whatsapp, Facebook Messenger, Google Haritalar ve SMS üzerinden nasıl konum atabilirsiniz ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Konumunuzu atarken akıllı telefonunuzun GPS özelliğinin açık olmasına dikkat edin. Bu sayede hata payı olmadan doğru konumu gönderebilirsiniz.

Whatsapp Konum Atma

Konum göndermek istediğiniz kişiyle olan WhatsApp sohbetini açın.

Konum atacağınız arkadaşınızın WhatsApp mesaj kısmına giriniz. Ardından sağ üstte ataç şeklinde bulunan butona dokunmanız gerekmekte. Bu buton ek dosyalar anlamına gelmekte.

Buna dokunduğunuzda gönderebileceğiniz dosya veri türleri bulunmakta. Yapmanız gereken bu açılan ufak pencereden konum seçeneğini seçmek. Ardından GPS açılsın mı sorusuna OK deyin ve konumun gitmesini bekleyin.

Whatsapp'tan Konum Atma

Facebook Messenger Konum Atma

Messenger üzerinden de konum gönderebilirsiniz.

Konum atmak istediğiniz arkadaşınız ile olan sohbet alanına giriniz. Mesaj kısmının üzerinde yer alan ufak ufak butonlar yer almakta.

Sağ altta yer alan 3 nokta yan yana olan butona dokunun ve ek seçeneklerin açılmasını sağlayın. Bu açılan ek seçenekten Konum seçeneğini seçin ve Konum açılsın mı sorusuna Aç seçeneğini seçerek cevaplayın. Ardından konum gidecektir o kişiye.

 Google Haritalar  Konum Atma

Google’ın popüler navigasyon ve harita uygulaması Haritalar ile bulunduğunuz konumu paylaşmak için haritadaki mavi nokta üzerine dokunun ve aşağıda beliren satıra dokunarak, bulunduğunuz konumun detaylarını açın. Burada “Paylaş” düğmesini bulun ve üzerine dokunun. Son olarak konumunuzu paylaşmak üzere hangi uygulamayı kullanacağınızı seçin.

 SMS’le Konum Atma

Konumunuzu SMS olarak göndermek için yukarıda yazanların aynısını yapın. Google Maps’te Paylaş düğmesine dokunduktan sonra, SMS uygulamanızı seçebilirsiniz.

.:: Sosyal Medyada Konum Paylaşımı Nasıl Gizlenir ?

.:: WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

.:: Swarm’da Konum Nasıl Açılır?

.:: Instagram’da Harita/Konum Etiketlerini Kaldırma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu