Televizyon Arızaları ve Çözüm Yolları

Merhaba. Sık karşılaşılan Plazma, LCD ve LED televizyon arızaları ve ilk etapta öngörülen çözüm yöntemlerini bu yazımızda anlatacağız.

Televizyon Arızaları ve Çözüm Yolları

TV açılmıyor.

Çözüm: Elektrik prizini kontrol edin. Kumandanın pillerini değiştirin. LCD TV hala açılmıyorsa YETKİLİ SERVİSİNİZLE iletişime geçebilirsiniz.

TV ekranının bazı bölgelerinde renklenme var.

Çözüm: Elektrik fişini çekin, 1 saat sonra tekrar takın. Eğer sorun hala düzelmediyse YETKİLİ SERVİSİNİZLE iletişime geçebilirsiniz.

 TV’ den yayın alamıyorum.

Çözüm: Anten girişlerini ve scart bağlantılarını kontrol edin. Eğer hala yayın yoksa YETKİLİ SERVİSİNİZLE iletişime geçebilirsiniz.

TV ’de görüntü var, ses yok.

Çözüm: Kumandadan TV ses ayarlarını ve TV bağlantılarını kontrol edin. Eğer hala ses gelmiyorsa YETKİLİ SERVİSİNİZLE iletişime geçebilirsiniz.

TV ’de ses var, görüntü yok.

Çözüm: TV bağlantılarını kontrol edin. Görüntü gelmediyse YETKİLİ SERVİSİNİZLE iletişime geçebilirsiniz.

 TV ekranı kırık / çatlak / çizik.

Çözüm: LCD, LED, TV ekranı kırık / çatlak / çizik tamiri mümkün değildir. Değişim yapılması gerekir. Ayrıca panelin değişim fiyatı yeni bir TV ye yakın bir maliyet çıkartmaktadır.

TV’de Sinyal yok yazısı çıkıyor

Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Eğer anten girişinden izliyorsanız, anten kablonuzun tüm giriş noktalarını kontrol edin. Eğer sorun buradan kaynaklanmıyorsa, kanal taraması yapın. Sorun hala devam ederse de yayının merkezden kesilip kesilmediğine bakın. Tüm bunları yaptınız ve sorununuz hala devam ediyorsa, tuner girişinizde bir problem olabilir. Böyle bir problem varsa da mutlaka teknik servis çağırmanız gerekecektir.

Televizyonun açılması uzun zaman alıyor

Genellikle LCD televizyonlarda görülen bir problemdir. Bu sorunun sebebi televizyonunuzdaki elektrik kondansatörlerinin değer kaybetmesinden kaynaklıdır. Böyle bir durum, sizin halledebileceğiniz bir problem olmadığı için teknik servis desteği almanızda yarar vardır. Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, ana kart zarar görebilir.

Televizyon, bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor

Öncelikle kapanma saati ayarlarının açık ya da kapalı olup olmadığına bakın. Açıksa kapalı konuma getirin. Sorun buradan kaynaklı değilse, devrelerden birisi aşırı ısınıyor demektir. Böyle bir durumda teknik destek almanız şart olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu