Tor Browser Android için Yayınlandı!

Uzun süren test süreçlerinden sonra nihayet Tor Browser Android için Yayınlandı! Tor Browser, artık Android cihazlarda tam sürüm olarak kullanılabilir.

Tor Browser “The Onion Routing”, çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi korumanın dışında engelli sitelere de giriş yapabileceğiniz güvenilir bir web tarayıcısıdır.

Tamamen güvenli ve tam gizlilik amacıyla kullanıcılara hizmet veren Tor Browser, resmi internet adreslerinde İngilizce olarak amaçlarını ve kimlere, ne tür hizmetler verebileceklerini açıklamaktadırlar. Ayrıca Tor Browser, deep web denilen ve normal adreslerle bağlanılamayan internetin gizli köşelerine *.onion uzantılı linklerle bağlanmaya da imkan sunmaktadır.

Eğer internette gizli kalmak ve yasaklı sitelere giriş yapmak istiyorsanız Tor Browser, sizin için en uygun mobil tarayıcıdır. TOR browser kurulumu ve TOR browser kullanımını  daha önce buradaki yazımızda anlatmıştık.

Tor Browser Android’de daha önce çalışabilmesi için Orbot adlı bir uygulamaya ihtiyaç duyuyordu, tam sürüm ile böyle bir zorunlulukta kalkmş oldu.

Tor’un web tarayıcısı, herkesin kaynak kodlarına ulaşıp değişiklik yapabildiği Mozilla Firefox web tarayıcısına dayanıyor. Mozilla ve Tor, son yıllarda birlikte çalışarak kendi projeleri üzerinde yardımlaşıyorlar.

Sıradan web tarayıcılarında bulunan “Gizli mod” işlevi, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin izini telefondan veya PC’den kaldırıyor. Tor ise web sitelerinin (ve servis sağlayıcıların) elindeki kayıtların da sizi bulmakta kullanılmasını zorlaştırıyor.

Yeni sürüm ilk parti izolasyonu ile çapraz site takibini önlüyor ve geliştirilmiş parmak izi koruması sağlıyor. Ayrıca, proxy baypasları da kaldırılıyor. Öte yandan, hala WebGL ile ilgili parmak izini etkileyen hatalar olduğu belirtiliyor.

Tor Browser Android İndir!

Eğer ki internette gizli kalmak ve yasaklı sitelere giriş yapmak istiyorsanız Tor Browser, sizin için uygun mobil tarayıcılardan biri olabilir. Eğer ki Tor tarayıcısını telefonunuza indirmek isterseniz, aşağıdaki Google Play Store linkinden TOR Browser Android tam sürümünü indirebilirsiniz.

[appbox googleplay org.torproject.torbrowser]

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu