Unutulan e-mail Adresi Nasıl Bulunur ?

Eskilerden bir arkadaşınızla tekrar iletişimime geçmek istiyorsunuz  fakat mail adresini hatırlamıyor yada bulamıyorsunuz. Unutulan eposta adresini bulma nasıl yapılır ?

Bulmak istediğiniz bir mail adresimi var ? Bir kişinin elinizde olmayan mail adresine erişmek mi istiyorsanız?  Bilinmeyen, Kaybedilen yada Unutulan e-mail Adresi Nasıl Bulunur ?

Eskilerden bir arkadaşınızla tekrar iletişimime geçmek istiyorsunuz  fakat mail adresini hatırlamıyor yada bulamıyorsunuz. Unutulan eposta adresini bulma nasıl yapılır ?

Bir kişiyle email yoluyla iletişime geçmek istediğinizde, önceden mail atmadıysanız adresini bulmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Fakat teknoloji çağında böyle bir bilgiye ulaşmak çok da zor değil. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek, sonuca ulaşabilirsiniz.

Unutulan e-mail Adresi Nasıl Bulunur ?

1-Aradığınız kişi Sosyal Medya Hesaplarında Mail Adresini Paylaşmış Olabilir

Birçok kişi sosyal medya hesaplarında mail adresini paylaşıyor. “Hakkında” sayfaları genellikle bu tarz bilgileri tutuyor.

Unutulan e-mail Adresi Nasıl Bulunur ?

Facebook, Twitter gibi ağların dışında LinkedIn’e bakmayı da unutmayın! Facebook’ta ise “…’nın email adresini sor” düğmesi olabilir. İhtiyacınız olduğunda buradan istemekten çekinmeyin!

2-Google’da Arama Yapabilirsiniz

Bir site veya firmanın sayfasında aradığınız kişinin mail adresini bulabilirsiniz. Elbette belli yöntemlerle bulma şansınız daha yüksektir.

3-email bulma servisi Hunter işe yarayabilir

Unutulan e-mail Adresi Nasıl Bulunur ?

Hunter, özellikle işletmeler için hayat kurtaran bir araç. Mail adreslerini listeleyen bu araçla aylık 150 aramayı bedava gerçekleştirebiliyorsunuz. https://hunter.io/ adresine girerek arama yapabilirsiniz.

4- Tarayıcı Eklentileri işe yarayabilir

Chrome size başlı başına ayrı bir alem sunuyor. Burada her iş için bir araç var, eToggler da bunlardan biri. İnsanların LinkedIn sayfalarına girerek bilgi topluyor ve bunları sizin görebilmenizi sağlıyor. Bu sayede istediğiniz kişinin emailine ulaşma imkanınız artıyor. Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

5 – Google Gruplarına Bakabilirsiniz

Eğer tüm çareniz tükendi ise Google Gruplara bir göz atın derim. Çünkü burada bulmak istediğiniz kişinin, daha önce etkileşime geçtiğiniz bir arkadaşı veya kendi mail adresi olabilir! Uzak bir ihtimal ama denemeye değer. Buradan gruplara ulaşabilirsiniz.

6-  Mail Adresini Tahmin yolu ile bulmaya çalışabilirsiniz

Mail adresleri genelde ilk ve son isim ile ve şirket domain adıyla oluşturulur. Doğru adresi bulmak için mesai harcamanız gerekecek.Eğer bu şirketten birinin mail adresini biliyorsanız durumunuzu ona anlatan kısa bir mail atabilir ve esas bulmanız gereken kişinin adresini isteyebilirsiniz.

7 – En Temizi Kendisine Sorun :)

Nasıl çözüm ama ? :) Birinin email adresine ihtiyacınız varsa ve eğer aranızda bir soğukluk, dargınlık yoksa direkt olarak kendisinden isteyin.

Eğer o kişinin numarasına sahipseniz kendisinde sizin numaranız olup olmadığını soran bir mesaj atın veya Facebook Messenger üzerinden konuşun. Belki bu kişiyle mailleşmiş ortak bir arkadaşınız vardır.

.:: e-Mail’iniz Hacklendi mi ?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu