Wechat Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda WeChat hesap silme  işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

Çeşitli sebeplerden dolayı açmış olduğunuz WeChat hesabınızı silmek isteyebilirsiniz, bu yazımızda WeChat hesap silme  işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

WeChat uygulaması Çin’de geliştirilmiş olan sesli ve yazılı mesajlaşmak için kullanılan bir mesaj servisidir.

Uygulama Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone ve Symbian işletim sistemleri için uyumlu olup Çince, Japonca, Korece, Türkçe, Protekizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça gibi bir çok dili desteklemektedir. WeChat ayrıca kullanıcıların yakınlarında bulunan kişiler ile tanışarak arkadaşlık kurmasına da olanak sağlamaktadır.

Çeşitli sebeplerden dolayı açmış olduğunuz WeChat hesabınızı silmek isteyebilirsiniz, bu yazımızda WeChat hesap silme  işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

Wechat hesap silme nasıl yapılı?

WeChat hesabını silme işlemine başlamadan önce WeChat hesabınızı tamamen sildiğinizde bu işlemin geri dönüşünün olmayacağını ve tüm mesaj ve resim gibi içeriklerinizin silineceğini hatırlatmak isteriz. Bu yüzden WeChat hesabınızda yer alan tüm mesaj ve resim gibi tüm verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

  1. Akıllı cihazınızdan WeChat uygulamasını açın.
  2. Daha sonrasında ise “Ben” butonuna tıklayın.
  3. Ardından buradan seçeceğiniz buton ise “Ayarlar” seçeneği olacaktır.
  4. Ayarlar menüsünden “Hesabım” butonuna tıklayın.
  5. Hesabım menüsünün en altında bulunana “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

Son olarak WeChat hesap silme işlemi için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise WeChat destek ekibine mesaj atmaktır. Ama bu yöntemi  WeChat hesabınıza erişemiyorsanız yapmalısınız. Zira yukarıdaki yöntemle WeChat uygulaması içinden hesabınızı silmek daha kolay olacaktır.

  • Ama yinede bu yöntemi kullanmak isterseniz  wechat.com/tr  adresini tıklayarak destek bölümünden “Bize Ulaşın” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • “BİZE ULAŞIN” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki İngilizce metni support@wechat.com adresine ileterek  hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

WeChat hesap silme işlemini tamamladıktan 60 gün sonra hesabınız ve tüm verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu 90 günlük süre içerisinde WeChat hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, hesabınız aktif hale gelir ve hesabınız silinmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu