Sosyal Medya

Whatsapp Kalite Düşmeden Fotoğraf Gönderme

Son Güncelleme: 4 Nisan 2020

Whatsapp’ta gönderilen video ve fotoğraflar gönderim öncesinde ciddi oranda sıkıştırıp gönderiliyor, buda video ve resimlerde kalite bozukluklarına neden oluyor. Bu yazımızda Whatsapp kalite düşmeden fotoğraf gönderme işlemi nasıl yapılır ele alacağız.

Whatsapp Kalite Düşmeden Fotoğraf Gönderme

  • WhatsApp’ı ve fotoğraf göndeceğinizi kişinin sohbet mesajları kısmına girin.
  • Ataç” simgesine dokunun ve ardından “Belge” üzerine dokunun.

Whatsapp kalite düşmeden fotoğraf gönderme, Yüksek çözünürlüklü fotoğraf gönderme, Whatsapp hikaye görüntü kalitesi,WhatsApp durum görüntü kalitesi

  • Belge” seçeneğine dokunduğunuzda akıllı telefonunuzdaki tüm belge dosyaları sunulur. Burada”Diğer dokümanlara gözat” üzerine dokunun ve ardından göndermek istediğiniz fotoğrafın bulunduğu konuma gidin. (Dosya yöneticisinde sağa kaydırdığınızda görünen “Görüntüler” seçeneğine dokunarak veya telefonunuzun adına dokunarak bu konuma gidebilirsiniz.)
  • Göndermek istediğiniz fotoğrafın saklandığı klasörü açtıktan sonra o fotoğrafın üzerine, ardından ‘‘ ve ardından “Gönder” üzerine dokunun.

Hepsi bu kadar.

Fotoğraflar yüksek kalitede gönderildiğinden boyutları küçültülmez, bu yüzden bu fotoğrafların WhatsApp’a gönderilmesinin beklediğinizden biraz daha uzun sürebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu