Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma

Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma

Kablosuz modem sürekli kopuyor yada kablosuz bağlantı zayıf sinyal veriyorsa Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma ile ilgili önerilerimize bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle şunu söyleyelim bilgisayarın wifi çekim gücünü arttırma programı gibi uygulamalar hiç bir işe yaramaz. Hatt bunlar bilgisayarınızın güvenliğini bile tehlikeye atabilirler. Bunun için wireless sinyal gücünü arttırma programlarından uzak durun.

Kablosuz yayın yapan cihazlarda modeme aliminyum folyo kaplama, kola kutusunu anten yapma, tencere kapağı koyma gibi şeyler kesinlikle bir etki yaratmazlar.

Wi-Fi modemler radyo dalgası ile iletişim kurarlar, güçlü bir Wi-Fi sinyali, size daha hızlı bir internet deneyimi ve daha iyi bir kapsama alanı sunar. Sizlere Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma ile ilgili birkaç öneri sunacağız.

Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma

Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma

 Wi-Fi Modeminizi Yüksekte tutun

Kullanacağınız cihazı hiçbir zaman yere yakın kullanmayın. Mümkün olduğunca yukarıda olması verimi %50 arttıracaktır. Çünkü kullanılan kablosuz cihazların sinyalleri yere doğru aşağıya doğru daha yüksek yayın yaparlar.

Wi-Fi Modemin çevresinde sinyal engelleyici malzeme olmasın

Wifi modeminiz ile bilgisayarınızın arasındaki engelleri mümkün olan en aza indirin.  Bulunduğunuz yerde televizyon, hoparlör gibi manyetik alan yayan cihazlar modeminizin sinyal gücünü ciddi oranda düşürebilir. Bulunduğunuz ortamda mutlaka bu cihazların yerini değiştirerek denemeler yapın…

 Modemin ve ağ kartlarının yazılımlarını güncelleyin.

Kablosuz ağ cihazlarını piyasaya süren firmalar, ürünlerinin yazılımlarını (firmware) aralıklarla güncellerler. Bu güncellemeler cihazınıza basit ek özellikler getirebileceği gibi; genellikle ürünün kararlılığını ve performansını arttırırlar. Bu güncellemeleri yapmak kaydıyla cihazınızdan daha yüksek performans alabilirsiniz.

Değişik kanalları deneyin.

Bazen farklı kanalların kullanılması hız artmasına sebep olabilir. Modeminizin arayüzüne girerek farklı yayın kanallarını deneyin

Sadece N standardını kullanın.

Wireless aygıtınız N destekleyen bir aygıtsa bu B/G araçlara göre daha hızlı olduğu anlamına gelir. Ancak arayüzüne girerek sadece N standardını seçerek bunu aktive edebilirsiniz.

Anten konumlandırma

Wifi modem antenleri sağa, sola yatırılabilirler. Bu sayede kısa mesafelerde sinyali yönlendirmiş olursunuz. Eğer odanın bir ucunda modem, diğer ucunda da bilgisayarınız varsa, anteni dik konumlandırmak yerine bilgisayara doğru yatırmak en iyi sinyali almanızı sağlar.

Anteni değiştirin

Modeminizin anteninin yeterli olmadığını düşünüyor ve eğer modeminiz harici anten / ek anten takmaya uygun bir yapıdaysa daha yüksek frekanslı bir anten ile sinyal gücünüzü artırmanız mümkün.

 Wi-Fi sinyal güçlendirici kullanın

Uygun bir ya da iki adet Wi-Fi sinyal güçlendirici ile modeminizin evinizde belli bir alana kadar ilettiği sinyalin gücünü yükselterek, menzili biraz daha arıtabilirsiniz. Bu seçimde, modeminizle aynı marka ve en az orta fiyat aralığında bir ürün almanızı tavsiye ederim.


Kablosuz internetinize kimler bağlanmış merak ediyor musunuz? Buradaki yazımızı okuyarak Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

6 yorum

  1. internette neredeyse her yerde aynı şey var ama buradaki çözümler çok farklı teşekkürler

  2. internette neredeyse her yerde aynı şey var ama buradaki çözümler çok farklı teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.