Youtube’da Ülke sınırlaması olan videolar nasıl seyredilir?

Youtube’da Ülke sınırlaması olan videolar nasıl seyredilir?

Youtube’da Ülke sınırlaması olan videolar ‘da “Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı” uyarısı veriyor. Bu yazımızda ülke sınırlamasından dolayı açılmayan videolarını nasıl izleyebileceğinizi anlatacağız.

Aldığınız hata mesajı, izlemeye çalıştığınız videonun YouTube tarafından, içerik sağlayıcının isteğiyle yalnızca belli ülkelerde oynatılabilecek şekilde kısıtlandığını belirtmektedir.

Youtube’da Ülke sınırlaması olan nasıl seyredilir?

Örnek olarak buradaki videoyu izlemek istediğinizde aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı ile karşılaşırsınız.

Youtube'da Ülke sınırlaması olan videolar nasıl seyredilir

Ülke kısıtlaması olan videyu seyredebilmek için URL’de geçen watch?hl=tr&v= kısmını silerek http://www.youtube.com/v/F4P3j8dh2ro şeklinde yeniden adres çubuğuna girmelisiniz. Bu sayede youtube’da ülke kısıtlaması bulunan videoları seyredebilirsiniz.

Eğer bu yöntem işinize yaramadıysa bir tarayıcı eklentisi olan Proxmate’i kullanabilirsiniz. Chrome için buraya, Firefox için buraya, Opera Next için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


Youtube’dan müzik dinlemek isteyenlerin ortak sorunu YouTube’dan şarkı açtığımızda başka hiç bir uygulamaya gidemiyor olmamızdır. YouTube uygulamasında, normalde videoları arka planda oynatamayız. Youtube uygulaması video oynatma esnasında telefonu kilitlediğinizde ya da Youtube’u arka plana attığınızda videoyu oynatmayı durdurur.

Android ve iPhone’da Youtube Arka Planda Çalma, ekran kapalıyken Youtube arka planda müzik dinleme işlemini buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap