iPhone 7 Dokunuş Geri Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

iPhone 7 Dokunuş Geri Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

Bu yazımızda iPhone 7’ye özel haptic feedback Dokunuş Geri Bildirimi özelliğinin nasıl kapatıldığını anlatıyoruz.

iPhone 6s ile birlikte hayatımıza giren 3D Touch’ın kullanım alanı iOS 10’da genişletildi. Uygulamaları daha hızlı açmasının ötesinde bir özellik haline dönüştü.

Hatta iPhone 7’nin home tuşuna entegre edildi ve sistemin birçok noktasında aktif. Bu da can sıkabiliyor.

iPhone 7 Dokunuş Geri Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

iPhone 6s kullanıcısıysanız ve 3D Touch aktifse uygulama/menü simgelerine dokunduğunuzda aldığınız titreşimin klasik titreşimden farklı olduğunu biliyorsunuzdur.

iOS 10 ile birlikte 3D Touch’ın kullanımı daha da geliştirildi ve sadece kısa yollarda değil telefonun sessize alındığı durumda, elle kilitlerken, bildirim merkezini görüntülerken gibi sistemin geneline yayılan bir özellik haline geldi.

Hatta Taptic Engine destekli bir oyun dahi gördük. iPhone 7’de Taptic Engine özelliği home tuşuna entegre edilmekle kalmayıp sistemin genelinde kullanıma açıldı.

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Ayarlama

Bu noktada home tuşuna dokunduğunuzda aldığınız geri bildirimi kapatmanın bir yolu ancak sistemin belli noktalarında titreşimi kapatma şansına sahipsiniz.

Bildirim merkezi, denetim merkezi, spotlight, klavye ve daha pek çok yerde aldığınız titreşimli geri bildirimi kapatmak için tek yapmanız gereken Ayarlar (Settings) – Sesler ve Dokunuşlar (Sounds & Haptics) menüsüne gidip en alttaki Sistem Dokunuşları’nı (System Haptics) kapalı duruma getirmek.

iPhone 7 Dokunuş Geri Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

“Not: Sistem dokunuşlarını kapatsanız dahi 3D Touch kullanımında veya gelen aramalarda titreşim gelmeye devam ediyor.”

Android Telefonda Dokunmalı Geri Bildirim Nasıl Kapatılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.