Yumatu Uydu Kanal Sıralaması Nasıl Yapılır ?

Yumatu Uydu Kanal Sıralaması Nasıl Yapılır ?

Bir Yumatu uydu alıcısına sahipseniz ve karışık sırada olan kanalları isteğinize göre sıralamak istiyorsanız Yumatu Uydu Kanal sıralaması nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Yumatu marka uydu alıcıları ülkemizde en çok tercih edilen 5 uydu alıcı markası içerisinde yer almaktadır.

Yumatu uydu alıcı Türkset 4 A uydu taramasını yaparak kanllarınızı oluşturdunuz şimdi sıra geldi karışık halde bulunan kanalları sıralamaya geldi.

Yumatu Uydu Kanal Sıralaması Yapma

Kanal taşıma yada kanal düzenle işlemini gerçekleştirmek için kumandanızın Menü tuşuna tıklayınız. Ana menüde yer alan Kanal Ayarları seçeneğine tıklıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma İşlemi

Tv Kanal Ayarları seçeneğinin üstüne kumandanız da yer alan yön tuşlarıyla gelerek Ok butonuna tıklayarak onaylıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma İşlemi

Açılan sayfada alt tarafta renkli seçenekler yer almaktadır. Kırmızı Uydu, Yeşil Sakal, Sarı değiştir, Mavi Sırala…gibi bu renk seçenek kutucukları kumandanın üstünde yer alan butonların bu menü deyken hangi işe yarayacaklarını tarif etmektedirler. Taşımak istediğimiz kanalın Üstüne yön tuşlarıyla gelerek Kumandada yer alan Sarı tuşa değiştir tuşuna tıklıyorsunuz.

Şifreyi girmeniz için alana açılacaktır. Bu alana kumandada yer alan sayılara tıklayarak (0000) yazıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma İşlemi

Açılan sayfanın altında yer alan renkli kutucukların değiştiklerini göreceksiniz. Taşımak istediğimiz kanalın üstüne geliyorsunuz, kumanda üstünde yer alan beyaz tuşa tıklıyorsunuz. Taşımak için tıkladığımız kanalın üstünde altı ve üstü gösteren iki ok olduğunu göreceksiniz. Kumanda yer alan Yön tuşlarıyla kanalı üste taşımak istiyorsanız, üste alta taşımak istiyorsak kumandanız da yer alan alt yön tuşuna tıklıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma İşlemi

Kanalı taşıma işlemini gerçekleştirdiniz. Ok tuşuna tıklayarak taşıma işlemini bitiriyoruz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma İşlemi

Taşıma işleminden sonra taşımak istediğiniz kanal var ise tekrar kumandada yer alan beyaz tuşa tıklayarak yön tuşlarıyla kanal taşıma işlemi gerçekleştirerek Ok tuşuyla onaylıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma işlemi bu kadar kolay!

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol