Kapat
AKILLI TELEFON 92 views 0

iPhone Rehberini Sim Karta Aktarma

Bu yazımızda iPhone Rehberini Sim Karta Aktarma , Sim karttaki kişileri iPhone’a aktarma ve iPhone’daki kişileri başka bir telefona aktarma ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Ülkemizde iPhone kullanıcıları her ne kadar fazla olsa da bu kitlenin çoğunluğu iTunes üzerinden işlem yapamamaktadır. Bu gibi durumlarda önerilen uygulamalar halk arasında daha yaygın hale gelmiş ve iTunes üzerinden yapılabilecek birçok işlem gölgede kalmıştır.

iTunes üzerinden Outlook ile kişi listesini aktarabilirsiniz ama bu işlem sırasında birçok kullanıcı kişi listesini sıfırlamış ve kayıplara yol açmıştır. Ancak iTunes’un bilinçli kullanıcılarından değilseniz bunu sizlere önermiyoruz.

Simdeki Kişileri iPhone’a Aktarma 

Sim karttaki kişileri telefona kopyalamak için herhangi bir programa ihtiyacınız olmayacaktır. Bu özellik telefonumuzda eklidir ve kullanımı son derece kolaydır.

Sim kart kişilerini iPhone’a aktarmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne girerek aşağıdaki adımları takip edin

1 – Mail, Kişiler, Takvimler e girin

2 – Sim’deki Kişileri Aktar‘a basın.

3 – İşleminiz bittiğinde rehberinizi kontrol edebilir ve kişi listenizi düzenleyebilirsiniz.

Bu işlem sorunsuz bir şekilde sim kart kişilerini iPhone’a aktaracak ve herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymayacaksınız.

iPhone Rehberini Sim Karta Aktarma

Naşlamadan; Anlatacağımız yöntem son derece güvenlidir ve kesin sonuç alırsınız.

iPhone içinde numaraları ve kişileri sim kart üzerine kopyalama yada taşıma gibi bir özellik yoktur. Bunun yerine yedekleme yaparak başka bir cihaza rehberinizi sorunsuz geçirebilirsiniz.

Sim kartınızdaki kişileri telefonunuza aktarmak için her hangi bir uygulamaya ihtiyacınız bulunmuyor ama iPhone kişileri sim karta taşımak yani iPhone Rehberini Sim Karta Aktarma istiyorsanız uygulama yükleme ihtiyacı duyacaksınız.

Bunun için My Contacts Backup uygulamasını kullanacağız.

Bu uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar. Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam yaratır.

Bu sadece hem daha hızlı hemde daha kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzun harici bir yere örneğin başka bir iPhone ya da Android cihazlara taşıyabilirsiniz.

Öncelikle uygulamayı aşağıdaki linklerden indiriniz.

iPhone için MCBackup – My Contacts Backup  indir

Android için MCBackup – My Contacts Backup indir

Uygulamayı telefonunuza indirerek kurulumunu yapınız.

Öncelikle Programı çalışıtıralım.

MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” seçeneğine onay veriniz.
iphone-rehberi-sim-karta-aktarma1
Uygulamada yeralana YEDEKLE butonuna basalım.
iphone-rehberi-sim-karta-aktarma2
Önemli noktadır dikkat edelim
iphone-rehberi-sim-karta-aktarma3
Kendinize mail attığınız kişiler listenizi artık ister başka bir iphone yada android cihazda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir