İyi Selfie Nasıl Çekilir?

Dünyada çekilen ilk selfie 1839 yılına dayanıyor. Bakınzı resmi aşağıda. Bu selfieyi Robert Cornelius isimli bir Amerikalı’ya ait. Fakat bizim konumuz bu selfieden çok nasıl iyi selfie çekebileceğinizi içeriyor. Selfie çekerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, iyi selfie çekebilmek için nelere ihtiyacınız var bütün hepsi İyi Selfie Nasıl Çekilir? yazımızda.

Dünyada çekilen ilk selfie

Dünyada çekilen ilk selfie

İyi Selfie Nasıl Çekilir?

Dış Görünüşünüzü Kontrol Edin

Kısaca aynaya bir bakın ve süslenin. Nasıl iyi görüneceğinizi en iyi siz biliyorsunuz. Kıyafetinizi düzeltin, yakanız ya da gözlüğünüz yamuk olabilir. En önemlisi ise saçınızdaki o inatçı tel yine havada olabilir. Bu şekilde selfieye çıkmak istemezsiniz değil mi?

Işık Düşündüğünüzden Daha Önemli

Selfiede yüzünüzde anlamsız gölgeler çıkmasını istemezsiniz değil mi? Selfienizi odanızda ya da kapalı bir yerde çekiyorsanız karşınıza bir pencere almanız ya da açık havada çekiyorsanız güneşi karşınıza almanız yüzünüzün daha iyi çıkmasını sağlayacaktır. Tabi bu noktada yüzünüze telefonun gölgesinin düşmemesine özen göstermeniz gerekiyor.

Farklı Pozlar Verin

Sürekli aynı pozları veren biri olmak istemezsiniz değil mi? Aksi takdirde Instagram hesabınız korkunç bir görüntüye sahip olacaktır. Farklı açılar, farklı pozlar deneyin. Bu sayede insanlar yaratıcılığınıza da hayran kalacaktır.

Selfie Çekerken Gülümseyin

Arkadaşlarınız, sizin üzgün veya sinirli halinizi görünce üzülebilirler. Bu yüzden gülümseyen ya da karizma pozlar verin. Unutmayın selfie demek işte buyum demektir. İnsanlarda yanlış izlenim yaratmak istemezsiniz değil mi?

Hazır Başlamışken Bol Bol Selfie Çekin

Unutmayın, fotoğraflar artık dijital. Çektiğinizi hemen görebiliyor ya da paylaşabiliyorsunuz. Bu yüzden cimrilik yapmayın bol bol fotoğraf çekin. Hangi fotoğrafın iyi çıkacağını çekmeden bilemezsiniz.

Kameranın İçine Girmeyin

Selfie çekerken kameranın dibine girmeyin. Bırakın biraz çevre de gözüksün. Bu sayede selfieleriniz daha çok sevilecektir. Hele manzara güzelse gelsin beğeniler.

Bu altı maddeyi güzel bir şekilde uyguladığınızda siz de farkedeceksiniz ki güzel selfieler ortaya koymaya başlayacaksınız.

En İyi Selfie Uygulamaları

Selfie Çubuğu Kullanımı

Bu yazı 113 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 12 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.