Nedir, Nasıl Yapılır

4 Adımda Gmail Şifresini Sıfırlama

Gmail şifremi unuttum diyorsanız Gmail şifre kurtarma nasıl yazpılır 4 adımda Gmail şifresini sıfırlama yazımızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Gmail, Google’ın sunduğu reklam destekli ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Kullanıcılar Gmail’e güvenli web postasının, yanı sıra POP3 veya IMAP4 protokolleri aracılığıyla da erişebilmektedir.

Gmail şifresini unuttuğunuzda yada Gmail’inizin çalındığını düşünenlerin başvurduğu yöntem olan Gmail şifresi sıfırlama işlemi aslında hesap güvenliğini sağlamak için sıkça yapılması gereken bir işlemdir.

4 Adımda Gmail Şifresini Sıfırlama

1 Buradaki Gmail şifre sıfırlama linkine tıklayın yada Gmail üzerinden sağ üst köşedeki hesap simgenizi tıklayın ve ardından Google Hesabı düğmesini tıklayın.

2  Soldaki listeden Güvenlik adımını seçin; adınız, cinsiyetiniz, doğum gününüz gibi içeren ayrıntıları göreceksiniz. Ayrıca, şifrenizi en son ne zaman sıfırladığınızı da görebileceksiniz.

4 Adımda Gmail Şifresini Sıfırlama

3 Gmail şifresi sıfırlamak için Şifreyi tıklayın ve kimliğinizi doğrulamak için mevcut şifrenizi girin. Daha sonra yeni bir şifre oluşturmanız istenecek ve şifreyi iki kez girmeniz istenecek. Güçlü bir parola oluşturmak istiyorsanız buradaki yazımızdan yardım alabilirsiniz.

4 Şifreyi Değiştir düğmesini tıkladığınızda, sahip olduğunuz herhangi bir cihazda Google hesabınıza bağlı kalmak isteyip istemediğinizi soran bir bilgi görünecektir. Herhangi birinin işaretini kaldırırsanız, e-postalarınızı kontrol etmeden önce yeni şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

SersefiL  -  24 Aralık 2019 / 00:57

Teşekkürler Türkiye :)) Teşekkürler Teknoloji dolabı :))

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol