Android Telefon Hafıza Kartı Problemi Nasıl Çözülür?

Android Telefon Hafıza Kartı Problemi Nasıl Çözülür

Dünya üzerindeki en popüler işletim sistemleri arasında olan Android telefon ve tabletler büyük kitlelere hitap ediyor. Bu kadar yaygın olarak ve milyonlarca insan tarafından kullanılan sistemde açıklar ve eksiklikler olabiliyor. Bu sorunların çözümüyle baya ilgili olan Android bazı sorunların çözümünü de kendi içerisinde barındırıyor. Android telefonların en büyük problemleri arasında olan hafıza problemleri yer alıyor. Bu sorunlar telefonun kendi hafızasının yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Üretici firmalar hafıza kartları yardımıyla telefonların hafızasını büyük ölçülerde arttırılmasını sağlıyor. Ancak Android telefonunuz, hafıza kartınızı görmüyor ise ne yapmanız gerekir? Bu yazımıza Android’de bulunan hafıza kartı problemini sizler için anlattık.

Hafıza Kartınızı Formatlayın

Eğer Android cihazınız hafıza kartınızı görmüyorsa ve hafıza kartındaki veriler sizler için önemli değil ise bu yöntemi kullanabilirsiniz. Öncelikle bu işlemi telefon üzerinden yapmak daha başarılı olur. Ancak telefon üzerinden formatladığınız halde açılmıyorsa, bir kart okuyucu sayesinde bilgisayarınıza bağlayıp formatlayabilirsiniz.

Hafıza Kartındaki Verileri Kaybetmek İstemiyorsanız

Biraz önce anlattığımız teknikle hafıza kartınızda bulunan veriler siliniyor. Ancak hafıza kartınızın içindeki bilgiler sizler için gerekliyse ve kurtarmanız gerekiyorsa yapmanız gereken bir yol var. Birinci yoldaki gibi bir kart okuyucu aracılığıyla hafıza kartınızı bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra verileri kurtarmak için bir dosya kurtarıcı program indirmeniz gerekmektedir. Bu dosya kurtarıcı program sorunsuz çalışırsa verileriniz kurtulacaktır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu