Apple Dosyalar Uygulaması Nedir, Nasıl kullanılır?

Apple Dosyalar Uygulaması Nedir, Nasıl kullanılır

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iOS 11 WWDC17 etkinliğinde resmi olarak duyuruldu. Yeni IOS sürümünde en dikkat çekici yenilik Dosyalar özelliği. Peki Apple Dosyalar Uygulaması Nedir, Nasıl kullanılır?

IOS 11’in resmi olarak duyurulmasından sonra IOS 11 yükleme rehberimizde IOS 11 nasıl yüklenir, IOS 11 özellikleri nelerdir, IOS 11 alacak cihazlar hangileridir detaylı olarak açıklamıştık.

IOS 11’in beta sürümünü yükleyen kullanıcılar en göze çarpan bir yenilik olan Dosyalar uygulamasını masaüstünde görmüş olmalılar. Bu yazımızda Dosyalar Uygulaması Nedir, Dosyalar Uygulaması Nasıl kullanılır? anlatacağız.

Apple Dosyalar Uygulaması Nedir ?

iOS 11 güncellemesiyle, iCloud Drive‘daki tüm öğeleri, Box veya Dropbox gibi üçüncü parti bulut programlarındaki dosyaları bir ara getirecek olan Dosyalar uygulaması, kullanıcılara güzel bir deneyim sunacak.

Apple Dosyalar Uygulaması Nedir, Nasıl kullanılır

Dosyalar Uygulaması nasıl kullanılır?

Apple‘ın kullanıcılara sunduğu Dosyalar uygulaması, macOS’ta yer alan Finder‘a benzerliği ile dikkat çekiyor. Uygulamanın en son sekmesinde farklı renklerde bulunan etiketler ile dosyalarınızı önem sırasına göre sıralayabileceksiniz.

Uygulanın en sağında yer alan sekmesinde ise iCloud ve üçün parti bulut uygulamalarında bulunan dosyalarınızı geniş kapsamlı olarak görebileceksiniz.

On My iPad/iPhone bölümde ise indirilen dosyaları ve e-postalarınızı da görebilme imkanınız bulunuyor.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol