1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. CTRL+ALT+DEL Özelliğini Açmak veya Kapatmak

CTRL+ALT+DEL Özelliğini Açmak veya Kapatmak

CTRL+ALT+DEL Tuşlarına Neden Basılır?

Bilgisayar her açıldığında CTRL+ALT+DEL özelliğini açmak veya kapatmak için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Windows kullanıcıların bilgisayarlarında oturum açma öncesinde sistemlerinin güvenliğini arttırması için CTRL ALT DEL kombinasyonu ile oturumlarına bir ön giriş yapmaları için geliştirilmiş bir yoldur. Bu kombinasyon özellikle Windows Server sistemlerine rastlanır. Ancak ev kullanıcıları da bu ön girişten faydalanabilir ya da bu sistemi kapatabilir.

Kullanıcıların oturum açmak için CTRL+ALT+DEL tuşlarını kullanmalarının gerekmesi, parolalarını girerken güvenli bir yol ile iletişim halinde olmalarını sağlar.

Bu özelliği etkinleştirmenin bir diğer olası faydası ise oturum açma ekranında sadece son oturum açan kullanıcıyı değil tüm kullanıcıları görmek isteyen kullanıcılara alternatif bir yol sunması olabilir…

Bilgisayar açılışında istenirse CTRL+ALT+DEL kombinasyonu kapatılabilir.

CTRL+ALT+DEL Özelliğini Açmak veya Kapatmak

Bunun için eğer bilgisayar Workgroup ise;

Denetim Masası >>> Sistem ve Güvenlik >>> Yönetimsel Araçlar >>> Yerel Güvenlik İlkesi >>> Yerel İlkeler >>> Güvenlik Seçenekleri >>> Etkileşimli Oturum Açma >>> Etkin veya Devre Dışı Bırakabilirsiniz.

CTRL+ALT+DEL Özelliğini Açmak veya Kapatmak

Eğer bilgisayarınız etki alanında yani domain sisteminde ise;

Sunucunun Yönetimsel Araçlar Kısmından >>> Group Policy Management >>> Default Policy (Yada Hangi Organization Üzerinde işlem yapmak istiyorsanız) >>> Computer Configuration >>> Policies >>> Windows Settings >>> Security Settings >>> Local Policies >>> Security Options >>> Interactive Logon: Do not require CTRL+ALT+DEL ayarından Enable-Disable yapılır.

ctrl-alt-del-açma-kapatma

Yorum Yap

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Teşekkür ederim kardasim sorun düzeldi

Bir cevap yazın