Dünyanın en çok şarjı giden Android telefonu hangisi?

Dünyanın en çok şarjı giden Android telefonu hangisi?

Android cihazlarda en çok şikayet edilen hususun şarj konusu olduğunu biliyorsunuz. Hatta bu sorun bütün akıllı telefonların sorunu. Her sene daha performanslı cihazlar piyasaya çıkıyor ama bataryalar aynı hızda gelişmiyor. Peki sizler bekleme süresi 33 gün olan bir Android cihaz ister miydiniz?

Dünyanın en çok şarjı giden Android telefonu hangisi

Gionee Marathon M3 cihazının bekleme süresi tam 33 gün. Yani telefonu tam şarj edip kenara açık şekilde koyun. Hiç dokunmadığınız takdirde telefon tam bir ay sonra pili bitip kapanıyor. Telefonun pili tam 5000mAh gücünde.

marathonm3a-600x450

Bir akıllı telefonun kullanırken ne kadar şarjı gideceği konusunda herhangi bir şey söylenemez çünkü nasıl ve ne yaparken kullandığınıza bağlı. Ama Marathon M3’ün şarjının diğer telefonlardan daha çok gideceğinden emin olabilirsiniz.

marathonm3ab-600x338

Mantıklı bir karşılaştırma yapalım. Bugün 1500 – 1800 mAh civarındaki telefonların normal kullanımda şarjı 1 gün gitmektedir. O halde Marathon M3’ün şarjının sürekli kullanım yapıldığında 3 gün gideceğini söylemek yanlış olmaz. 2 gün şarjı giden bir Android cihaz, hem de oyun oynadığınız halde artık hayal değil.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap