En Popüler Discord Botları

popüler Discord Botları,en iyi Discord Botları,Discord Bot

Dünya çapında oyuncuların tercihi iletişim uygulaması Discord’da kullanabileceğiniz Discord botları nedir, nasıl kurulur, en iyi en popüler Discord botları hakkında bilgilere ve Discord bot komutlarına yazımız içeriğinde ulaşabilirsiniz..

Discord nedir?

Discord, masaüstü ve mobil cihazlar için kullanılabilen bir sohbet uygulamasıdır. Discord, özellikle oyuncuları hedef alır ve benzer düşünen insanlarla sohbet etmek için topluluklara katılmaya teşvik eder. Bu topluluklar veya sunucular, oyunla ilgili olsun veya olmasın, her şeye dayanabilir.

Discord, metin, sesli ve görüntülü sohbet sunar ve doğrudan arkadaşlarınızla özel olarak da konuşabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsizdir. Daha yüksek kalitede video, daha büyük yükleme sınırları ve indirilebilir oyunlar gibi şeyler sunan ücretli bir Discord Nitro aboneliği de mevcut.

Discord hakkında daha detaylı bilgilere buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Discord Botu nedir?

Discord botu, sunucunuzda işlerinizi daha rahat yapabilmenizi, sunucunuzu daha kolay yönetmenizi, sunucunuzdaki üyelerin eğlenmesini veya müzik dinlemesini sağlayabileceğiniz bir tür yardımcı, robot.

Bir çok dilde ve birçok özellikte olan binlerce bottan en iyi Discord Botlarını kullanabilirsiniz.

Discord botu nasıl eklenir?

 • Eklemek istediğiniz botun site sayfasına ziyaret edin.
 • Add to Discord” veya “Invite” davet butonu tıklayın.
 • Yeni pencere açılır. Discord hesabınız giriş yapılmadıysa giriş yapın.
 • Bot’u eklemek istediğiniz sunucuyu seçin.
 • Doğrulama ekranı açılacak. Ben Robot değilim, işaretleyin.
 • Tebrikler, Artık botunuz sunucuya ekli görünüyor.

Discord bot komutları

 • giphy [arama terimi] – Animasyonlu GIF’ler Aşk? Ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi göstermek için bunları kullanmaktan yeterince alamıyor musunuz? Binlerce GIF’de arama yapmak için bu komutu kullanın ve istediğiniz odayı sohbet odasına göndermek için tıklayın.
 • nick [yeni takma ad] – Seçtiğin takma adı beğenmedin (ya daatanmış) sohbet kanalına girdiğinizde? Bu komutu kullanmak, beğeninize bir takma ad seçmenizi sağlar. Girin – yeni adla birlikte – ve klavyenizdeki Enter düğmesine basın ve presto!
 • tts [mesaj] – İstediğiniz zaman ses kanalına geçebilirsiniz.Discord’un ayarlanma şekli sayesinde istiyorum. Bir mikrofonunuz yoksa, ne olacak? Bu komutu kullanmak bir şeyler yazmanıza ve sohbet odasında yüksek sesle okumanızı sağlar. Ancak dikkatli olun: Yöneticiler kötüye kullanılması durumunda bu özelliği kolayca devre dışı bırakabilir.
 • afk [durum] ayarlandı – Bir şeyler atıştırmak ya da içmek mi istiyorsunuz? Tuvalet ziyaret zamanı mı? Büyükanne beklenmedik bir şekilde düştü? Bu komutu kullanmak, birisi sizin adınızı söylerse kanalda görünecek özel bir AFK (klavyeden uzak) mesajı ayarlamanıza izin verecektir.
 • whois [kullanıcı söz] – Seninle konuşan kimin kim olduğundan emin değil misin? Sunucudan söz konusu kişi hakkında bilgi almak için bu komutu kullanın.
 • Üye Sayısı – Bir yönetici olarak – hatta düzenli bir üye olarak – sizSunucuya şu anda kaç kişinin bağlı olduğunu bilmek isteyebilir. Bu komutu kullanmak, sihirli sayıyla size anında bir sonuç verecektir.
 • emotes – “İleri” yaşımda bile, emojiyi seviyorum! Bunu yaparsanız, sunucuda çalışacak emojilerin bir listesini bulmak için bu özel komutu kullanabilirsiniz.
 • serverinfo – Bir sunucunun ne kadar süredir aktif olduğunu veya ortalama olarak kaç kullanıcının bağlı olduğunu bilmek ister misiniz? Sunucu hakkında bir ton bilgi ve istatistik bulmak için bu komutu hızlı bir şekilde girebilirsiniz.
 • Botcommands – Metinden konuşmaya yukarıda bahsettiğim gibikomut, yöneticiler zaman zaman belirli komutları devre dışı bırakabilir – ve yapabilir. Ayrıca, kullanmanız için istediğiniz sayıda özel komut oluşturabilirler. Hangi komutların kullanımınız için uygun olduğundan emin değil misiniz? Bu size tam listesini verecektir
 • Moderasyon Kara Listesi Ekle [ifade] – Bir sohbet odası kullanıyorsanız, nasıl yapıldığını bilirsiniz.İnsanların, yapmaları gerekmeyen şeyleri söylemelerini engellemek zordur – ne kadar iyi sorarsanız sorun. Kanalda görünmesini istemediğiniz belirli kelimeler veya ifadeler varsa, bu komutu kullanmak kara listeye eklemenizi sağlar.

Discord alternatifi arayan oyuncular için en iyi Discord benzeri uygulamalara buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

En Popüler Discord Botları

MEE6

popüler Discord Botları,en iyi Discord Botları,Discord Bot

Listemizin başında tabii ki dünyanın en popüler Discord botu MEE6 yer alıyor. Adını Rick&Morty dizisindeki Mr. Meeseeks karakterinden alan bu bot, sunucu üzerinde çok fazla şey yapmanıza yarıyor.

Örneğin kendi kodlarınızı oluşturabilir, sunucudaki insanlara seviye ve XP sistemi uygulayabilir, internet üzerinden bir şey araştırabilir, sunucudaki kanallarda müzik açabilir ve kanaldaki sesi kaydedebilirsiniz.

MEE6 botunu Discord sunucunuza buradan ekleyebilirsiniz.

1 2 3 4

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol