Sosyal Medyadan Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

Sosyal Medyadan Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

Facebook, Twitter ve Istagram gibi sosyal medya hesaplarında istemediğiniz bir fotoğrafı sildirmenin yollarını Sosyal Medyadan Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook, Twitter ve Istagram gibi sosyal medya hesaplarına siz yada arkadaşlarınız tafaından bir çok fotoğraf ekleniyor. Ne yazık ki paylaşılan fotoğraflar her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor.Pek çok kullanıcı geçmişte paylaştığı bazı fotoğraflardan rahatsızlık duyuyor ve bu fotoğrafları silmek istiyor.Bu fotoğrafları kendi profilinizde paylaşıldıysa silmek kolay fakat arkadaşınız paylaştıysa süreç biraz daha zor işlemekte. Bu yazımızda Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde paylaştığınız fotoğrafları silmek için ne gibi yollar izlemeniz gerektiğini derledik.

Sosyal Medyadan Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

Facebook Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

1- Fotoğrafı şikayet edin

Arkadaşlarınız sizi habersiz olarak etiketlediyse ve siz de bu durumdan rahatsız olduysanız çözümü çok kolay. Sadece fotoğrafın aşağısındaki ‚seçenekler‘ bölümüne girin ve ‚fotoğrafı şikayet et‘ butonuna tıklayın.

Facebook Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır

2- Arkadaşınızdan silmesini isteyin

Yakın bir arkadaşınızsa pek sorun edeceğini sanmıyorum. Kendisine fotoğrafta etiketlenmekten rahatsız olduğunuzu dile getirebilirsiniz. Anlayışlı birisiyse zaten problem yok. Fakat değilse ilk adımı uygulamakta fayda var.

3- Facebook’a e-mail atın

Sosyal medya kanalları kullanıcıların güvenliğine önem veriyor ve herhangi bir problemle karşılaşmamaları için teknik destek sunuyor. Facebook da bu desteği başarıyla uygulayan firmalardan bir tanesi.

Herhangi bir fotoğraftan rahatsız olduysanız ve her şeyi denemenize rağmen sonuç alamadıysanız info@support.facebook.com adresine probleminizi anlatan bir mail göndermenizi tavsiye ediyorum. Yetkililer size geri dönüş yapacak ve probleminizi ortadan kaldırmak için bir takım çözüm önerileri sunacaktır.

4- Telif Hakkı İhlallerini Şikayet Etme formunu kullanın

En az bireysel hesaplar kadar kurumsal hesapları da ilgilendiren bu yöntem sayesinde sizi taklit eden veya size ait olan fotoğrafları izinsiz olarak kullanan sayfaları şikayet edebilirsiniz. Bunu yapmak için Yardım menüsüne giriş yapın ve probleminize en uygun seçeneği seçtikten sonra işlemlere başlayın.

Facebook Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır
5- Diğer Facebook kullanıcılarından yardım alın

Sadece fotoğraflar için değil diğer her türlü sorularınız için bu özelliği kullanarak diğer Facebook kullanıcılarından yardım alabilirsiniz. Diğer kullanıcılardan yardım alabilmek için Facebook’un yardım sayfasına sorunuzu belirten bir ileti bırakabilirsiniz.

Facebook Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır

Instagram Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

1- Profilimde Gizle seçeneğini seçin

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki Instagram’da yapacağınız her türlü işlemi mobil cihazlarınız üzerinden yapmanız gerekiyor. Masaüstü versiyon kullanıcılara bu tarz işlemleri yapma şansı vermiyor.

Instagram Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

‚Profilimde Gizle‘ seçeneğini aktif edebilmek için etiketlendiğiniz fotoğraftaki isim etiketine tıklayın ve çıkan seçeneklerden ‚Profilimde Gizle‘ seçeneğini seçin. Bunu seçtiğinizde etiketlendiğiniz fotoğraf sizin profilinizde çıkmayacaktır. Bu işlem çok daha rahatsız olmadığınız fakat „olmasa daha iyi olurdu“ diye nitelendirdiğiniz fotoğraflarda uygulamaya daha yatkın.

2- Beni Fotoğraftan Kaldır seçeneğini kullanın

Gerçekten rahatsız edici bir içerikte adınız geçiyorsa ‚Beni Fotoğraftan Kaldır‘ seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek ilk adımda yer alan seçeneğin hemen altında sunuluyor. Yer aldığı menüyü açmak için diğer seçeneklere tıklamanız yeterli.

Instagram Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

3- Son çare: Uygunsuz İçeriği Şikayet Et

Bu seçimi tahammül edemediğiniz ve kişiliğinizi aleni bir şekilde rencide eden fotoğraflarda kullanabilirsiniz. İkinci adımda sözünü ettiğimiz seçeneğin hemen altında yer alan „Uygunsuz İçeriği Şikayet Et“ seçeneği rahatsız olduğunuz bir fotoğrafa karşı alacağınız en son ve en etkili yöntem.

Instagram Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

Twitter Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır ?

1- Kötüye kullanımı bildirin

Tıpkı Facebook gibi Twitter da kullanıcıların problemlerini çözmek için destek sunuyor. Buraya tıklayarak Twitter’ın yardım sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. Açılan sayfadan sorununuza en uygun seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz.

Twitter Fotoğraf Sildirme Nasıl Yapılır

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirebileceğiniz 5 Uygulama

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.