En iyi Vampir Animeleri

Anime dünyasından vampir temalı yapımlar.

En iyi vampir animeleri serimizde aksiyon ve korku öğelerinin bol bol yer aldığı vampir anime önerilerine yer vereceğiz.

Anime dünyasında vampir temalı ürünlerin sayısı hiç de az değildir.

Vampir ögesi içeren animelerin en ünlülerinin ortak özelliği, başkarakterin kendisinin vampir veya yarı-vampir olması ve insanlardan yana saf tutarak vampirleri ve/veya diğer habis doğa-üstü varlıkları ‘avlıyor’ olması. 

Kizumonogatari III: Reiketsu-hen

vampir anime onerileri

Koyom, gariplikler uzmanı Oshino Meme’nin yardımı ile üç güçlü vampir avcısı Dramaturgy, Episode ve Gulliotine-Cutter’ı yener.

Tekrar insan olabilmek için Kiss-Shot-Arceloa-Orion-Heart-Under-Blade’in tüm uzuvlarını toplayarak karşısına çıktığında Kiss-Shot ona vampir, gecelerin yaratığı, olmanın soğuk gerçeğini gösterir. Yaptıklarını geri alamayan Koyomi pişmanlık içinde gerçeklikle yüzleşirken “arkadaşı” Hanekawa, karşısına bir planla çıkagelir.

Monogatari Series: Second Season

vampir anime onerileri
Bakemonogatari, lise öğrencisi Koyomi Araragi ve karşılaştığı garip öğrenciler üzerine odaklanır.
Bir gün Hitagi Senjogahara adlı bir kız öğrenci gökyüzünden Koyomi’nin üstüne düşer ancak Koyomi, kızın ağırlığının olmadığını fark eder…

Kizumonogatari II: Nekketsu-hen

vampir anime onerileri
Lise baharının ikinci yılında, Koyomi Araragi Kiss-shot Acerola-orion Heart-under-blade adında bir vampirle tanışır. Koyomi tüm dört uzuvu kesik bir şekilde ölümün ucundaki Kiss-shot’u kurtarır, ama bunun bedeli onun vampir hizmetçisi olmak.
“Tekrar insan olabilmek için, Kiss-shot’ın uzuvlarını geri alman gerek.”rnMeme Oshina adında bir doğaüstü uzmanın’dan bir öneri doğrusunda, Koyomi bir savaşa girmek için hazırlanıyor.rnrnOnu üç güçlü vampir avcısı bekliyor—Dramaturgy, kendisi bir vampir olan bir vampir avcısı.
Episode, çok büyük bir haç taşıyan bir melez, ve Guillotionecutter, uzmanlık alanı vampirleri öldürmek olan sessiz bir adam.rnrnAcaba Koyomi Kiss-shot’ın uzuvlarını vampir avcılarından geri alabilecek mi? Yumuşak ilkbahar yağmurunun ortasında, kaderin kan banyosu için perde kalkıyor..

Hellsing Ultimate

vampir anime onerileri

En iyi vampir animeleri serimizdeki bu yapımda, Abraham Van Helsing’in soyundan gelen İntegra Helsing’in yönetimindeki, Protestan İngiliz Hükumeti’ne ve Kraliyet’e bağlı olarak çalışan, insan olmayan karanlık güçlerle savaşan gizli örgüt Hellsing, büyük bir değişimin eşiğinde.

Dünya yapay yolla vampirleştirilen bir orduyla savaşmak üzere. Nazi Almanyası’na dek inen bir plan, gerçek ölümsüz Nosferatu Alucard’ın savaş arzusu ve Polis Kız Seras Victoria’nın vampir güçlerini kavrama macerası…

JoJo no Kimyou na Bouken (TV)

vampir anime onerileri

Jonathan Joestar soylu bir ailenin imrenilesi hayat yaşayan çocuğudur. Dio Brando’ysa babasının ölümü üzerine, Jojo ailesine evlatlık verilir. Bilindik öz evlat ile üvey evlat arasındaki çatışmayla seri başlar. Aralarında oluşan düşmanlık nesiller boyunca devam edecek çatışmanın kıvılcımını yakar

Kizumonogatari I: Tekketsu-hen

vampir anime onerileri

Mart’ın 25’i—yaz tatilinin herhangi bir günüydü. Koyomi Araragi, Naoetsu Lisesi’nin ikinci sınıf öğrencisi, okulunda en çok taktir edilen öğrenci olan Tsubasa Hanekawa’nın arkadaşı. Tsubasa, yakın zamanlarda kasabalarında görülen “sarışın vampir” söylentisinden bahseder. Genellikle anti-sosyal takılan Koyomi, Tsubasa’nın gerçekçi kişiliğinden hoşlanır. O akşam, Koyomi söylentilerdeki vampirle karşılaşır: Kiss-shot Acerola-orion Heart-under-blade, aynı zamanda “Hayaletler Kralı” olarak bilinir. Sarışın, altın gözlü vampir kendi kan gölünün içinde yatarken ağlayarak Koyomi’den onun hayatını kurtarmasını ister.

Dört uzuvuda kesilmiş durumdadır. Kiss-shot, Koyomi’ye kendi hayatını kurtarmak için ondan kanını ister, ve Koyomi bunu yaptığında, yakın zamanda uyanır, ve Koyomi onu reenkarne olmuş bir vampir olarak bulur. Koyomi, varlığını kabul etmek için mücadele verirken, Kiss-shot ona fısıldar, “Karanlığın dünyasına hoşgeldin…”

Bakemonogatari

vampir anime onerileri

En iyi vampir animeleri serimizde yer verdiğimiz bu animede, Bakemonogatari, lise öğrencisi Koyomi Araragi ve karşılaştığı garip öğrenciler üzerine odaklanır. Bir gün Hitagi Senjōgahara adlı bir kız öğrenci gökyüzünden Koyomi’nin üstüne düşer ancak Koyomi, kızın ağırlığının olmadığını fark eder…

Shiki

vampir anime onerileri
Shiki, anlayacağınız üzere vampir temalı  anime. Fakat en büyük özelliği ve kendisini diğer vampir animelerinden ayıran özelliği işlenişi. Shiki’de ne Hellsing’teki gibi karizmatik ve süper yetenekli vampirler, ne de başka serilerdeki gibi üstün yetenekli, kendini kötüyle savaşmaya adamış insanlar vardır.
Shiki’de insanlar normal benim, sizin gibi insanlardır ve vampirlerde sadece hayatta kalmaya çalışan ama belirli bir otorite tarafından yönetilen yaratıklardır. Demek istediğim, bu animede iyi veya kötü diye bir kavram yok. Normal olması gibi herkes kendini düşünmektedir ve herkes kendince haklıdır. Herkes yaşamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

Vampire Hunter D (2000)

vampir anime onerileri

Vampirlerin ve iblislerin yer yüzünde gezdiği, karanlık bir dünyada vampir bir babanın ve ölümlü bir annenin oğlu olan bir vampir, D kanını taşıdığı her iki ırkın korkusunu kazanmış bir vampir avcısıdır. Vampirlerin sahip olduğu zafiyetlere yalnızca belirli bir oranda sahip olan D, insanlar arasında yaşamaya çalışsa da toplumlarına kabul edilmemektedir.Yer yüzünde kalan son vampirlerden Meier Link, Charlotte Elbourne’u kaçırır.

Charlotte’un babası D’yi kızını geri getirmesi için kiralar ve eğer vampire dönüşmüşse insancıl bir şekilde öldürmesini ister. Charlotte’un abisi de kardeşini geri getirmeleri için Marcus Kardeşleri kiralamıştır. D ve Marcus Kardeşler Link’e ulaşmak için hem birbirleri ile hem de zamana karşı yarışacaktır.Vampire Hunter D: Bloodlust, Hideyuki Kikuchi’nin ‘Demon Deathchase’ isimli üçüncü Vampire Hunter D romanından uyarlanmış en iyi vampir animelerinden biridir.

Owari no Seraph: Nagoya Kessen-hen

vampir anime onerileri
Arkadaşlarını kurtarmak isteyen Mika-kun üst düzey bir vampir olan Ferid’in özel kan bankası olmayı kabul eder, karşılığında Ferid’den ne isterse alabilecektir. Ferid’den bir harita bir de silah alabilen Mika-kun Yui-chan ile anlaşır ve tüm arkadaşlarıyla yeryüzüne kaçmak için girişimde bulunur. Tam çıkış kapısından kaçacakken Ferid çocuklara yetişir ve Yui-chan haricinde diğer tüm çocukları elleriyle öldürür.
Yui ise fırsatı yakaladığı an silahını ateşler ve Ferid’in kafasına “Head Shot” tek kurşun sıkar ve yere indirir. Şehirden kaçan Yui-chan karlar arasında donacakken Yarbay Guen ve adamları ile karşılaşır. Guen’in himayesine giren Yui-chan kendini yetiştirip Japon İblis Ordusu’na katılacaktır ve arkadaşlarının öcünü almak için vampirlerle savaşacaktır.

Blood+

vampir anime onerileri
En iyi vampir animeleri serimizde buluna animede, Zaman değişmiştir, mekan değişmiştir; ama savaş, hiç yavaşlamamış, hep devam etmiş ve modern dünyaya kadar gelmiştir. Yıllar boyu süre gelmekte olan savaş, iki grup arasında yaşanmaktadır: “Chiropteranlar”; ölümsüz, yarasa biçimli ama şekil değiştirip insan gibi olabilen, kan içerek yaşamlarını sürdüren yaratıklar ve “Red Shield”; bu yaratıkların izini sürüp onları yok eden örgüt.
Saya Otonashi, Japonya’da ailesi ile huzurlu bir şekilde yaşayan liseli bir kızdır.
Ama Saya, bir sene öncesine kadar olanları hatırlamaktadır. Bir gün genç ve yakışıklı çello sanatçısı Hagi’nin ona bir kılıç vermesiyle, bütün hayatı değişir.

Kekkai Sensen

vampir anime onerileri

Animenin geçtiği New York şehrinde yaklaşık üç sene önce “New York Kıyameti” adı verilen bir olay yaşanır. Bu olay meydana geldiğinde şehrin tam ortasında büyük bir geçit açılır ve “otherworld” ya da “netherworld” adı, yani dış dünya adı verilen bir dünya ile şehir birleşir. New York’un yeni adı Hellsalem’s Lot olur ve insanlar, değişik türdeki yaşam formları ile beraber yaşamaya başlar.

Elbette bu yaşam formları yanında büyü de getirir ve Hellsalem’s Lot siber punk ile büyünün birleştiği bir şehir haline dönüşür. Doğal olarak tüm dünyanın dikkati şehir üzerindedir ve rivayetlere göre şehri kontrol eden dünyayı da kontrol edecekmiş. Bu arada, şehrin ortasındaki geçitten açığa çıkan sis tüm şehri sarmaktadır ve bir fanusun içindeymişçesine bir görünüm oluşturur. Şehre giriş ve çıkışlar tek bir köprü vasıtasıyla gerçekleştirilmekte ve oldukça sıkı bir denetim altında tutulmaktadır.

En iyi vampir animeleri listemiz şimdilik bu kadar!

Fantastik dünyadan çıkma, kanınızı donduracak bu türün meraklıları için en iyi vampir dizileri listesini sizlere sunacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu