Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya üzerinde canlı yayın yapma akımının hızla artmasıyla birlikte, buna kayıtsız kalmayan Facebook, Canlı Yayın özelliğini devreye sokmuştu. (Bknz:Facebook’dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?)  Arkadaş listemizdeki kişilerin veya sayfaların, canlı yayın yapmaya başladığında otomatik olarak gelen bildirimlerinden rahatsız olunabiliyor. Peki Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook arkadaş listenizdeki bir kişi ya da beğendiğiniz bir sayfa canlı yayın yapmaya başladığında otomatik olarak bildirim alıyorsunuz. Bu bildirimler sayesinde, hiçbir canlı yayını kaçırmamanız hedefleniyor fakat bu bildirimler rahatsız edici de olabiliyor. Bu bildirimleri devre dışı bırakmak, birkaç dakika içinde halledebileceğiniz bir işlem.

Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bildirimler simgesine tıkladığınızda açılan menüde, sağ üstte bulunan Ayarlar’a tıklıyoruz.

Facebook'ta Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma1-TeknolojiDolabi

 

Açılan sayfada Bildirim Ayarları’nı görebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden, bildirim almak istediğiniz veya istemediğiniz tüm  şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Burada bizim ihtiyacımız olan bölüm; Canlı Videolar sekmesi. Canlı Videolar sekmesinin hemen yanında bulunan Açık butonuna tıklayarak isterseniz Tümü Kapalı seçeneğini, isterseniz de Öneriler Kapalı seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Facebook'ta Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma2-TeknolojiDolabi

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.