Sosyal Medya

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Paylaşımları Geri Getirme

Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook bir nevi sanal kimlik haline geldi. Peki Facebook’ta sildiğiniz mesaj, fotoğraf ve gönderilere erişmeniz mümkün mü? Evet…

Facebook’ta bir nedenden dolayı sildiğiniz mesajlarınızı veya gönderilerinizi yeniden görebilmenizin bir yolu var. Siz hesabınızdan silseniz bile mesaj ve gönderileriniz arşivleniyor. Buna ulaşmanın da kolay bir yolu var.

Bu anlattıklarımız bazen sevgililer arasında kavgaya neden olsa bile bazen de gerekli olabiliyor. Geçelim anlatıma.

Facebook ayarlara gidiyoruz. Ayarlar > Genel kısmına geliyoruz. Burada hemen altta “Facebook verilerinin Kopyasını indir” bağlantısına tıklıyoruz.

Facebook'ta Silinen Mesaj, Gönderi ve Fotoğraflara Nasıl Ulaşabiliriz-2

Daha sonra açılan sayfadan “Arşivi İndir” Bağlantısına tıklıyoruz.

Facebook'ta Silinen Mesaj, Gönderi ve Fotoğraflara Nasıl Ulaşabiliriz-3

Facebook, sizin hesabınıza dair serverlarında bulunan tüm bilgileri toparlıyor. Ve bir kaç dakika içerisinde size haber veriyor. Bazen bu 10-15 dakika kadar sürebilir. Facebook size arşiviniz indirilebilir dediği an indirmeye başlayabilirsiniz. Sıkıştırılmış bir dosya olarak indirdiğiniz arşivinizi bilgisayarınızda açıyorsunuz.

Facebook'ta Silinen Mesaj, Gönderi ve Fotoğraflara Nasıl Ulaşabiliriz-4

Burada tüm paylaşım, fotoğraf ve mesajlarınızın bulunduğu dosyaları görmeniz mümkün. Siz hesabınızdan silmiş bile olsanız, indirdiğiniz arşiv dosyasında tüm paylaşımlar kaydediliyor. Aşağıda gördüğünüz şekilde sildiğiniz mesajlarınızı bile görmeniz mümkün. İndirdiğiniz dosyaları Google Chrome yada Firefox gibi bir tarayıcıyla açtığınızda, tüm arşiviniz artık kişisel bilgisayarınızda görüntüleniyor olacaktır.

Facebook'ta Silinen Mesaj, Gönderi ve Fotoğraflara Nasıl Ulaşabiliriz-5

Bu şekilde silinen Facebook mesajları, gönderileri ve fotoğraflarına erişmeniz mümkün.

Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu