Sosyal Medya

Tik Tok Arama Geçmişi Silme

Son Güncelleme: 3 Şubat 2021

Son zamanların popüler mesajlaşma ve sosyal medya servisi Tik Tok arama geçmişi silme, Tik Tok önbellek temizleme nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Tictoc, iOS, Android ve Windows sürümü olan bir mesajlaşma servisi. Tik Tok ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer, ders notları ya da aklınıza gelebilecek her şeyi paylaşabiliyorsunuz.

Musical.ly uygulamasıyla birleşen Tik Tok, uygulama içerisinde yer alan yüzlerce görsel ve ses efektleriyle kısa videolar çekmenize yarayan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Çektiğiniz kısa videoları dilerseniz Tik Tok içerisinden dilerseniz de Facebook, Instagram ve Twitter gibi diğer sosyal ağlardan paylaşabilirsiniz.

Kısa videoların paylaşıldığı Tik Tok, en son arama gerçekleştirdiğiniz videolara göre sizlere belirli video önerilerinde bulunmaktadır. Bu kapsam da devamlı aynı şekilde videolar karşınıza çıkabilir. Tik Tok arama geçmişini silerek bu önerilerden kurtulabilirsiniz.

Tik Tok Arama Geçmişi Silme

# Tik Tok uygulamasına giriş gerçekleştirelim.

# Açılacak olan ana sayfanın sağ alt köşesinde bulunan Profil simgesine dokunalım.

# Profil sayfası içerisinde ise sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunarak Tik Tok Ayarlar sayfasına giriş gerçekleştirelim.

Tik Tok Arama Geçmişi Silme

# Açılan Ayarlar ekranının en altında yer alan Oturumu Kapat yazısının hemen üstünde Önbelleği Temizle bölümünü görebilirsiniz.

# Önbelleği Temizle yazısının üzerine bir kez dokunalım.

Tik Tok Arama Geçmişi Silme

# Üst kısımda yeşil bir arka plan üzerine Önbellek Temizlendi şeklinde bir yazı gelene kadar bekleyelim.

Bu sayede Tik Tok arama geçmişisini, önbelleği ve çerezleri tamamen silmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu