Mobil

Google Play 498 Hatası Nasıl Çözülür ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Google Play Store’da karşılaşılan hatalardan Google Play 498 Hatası Nasıl Çözülür ? Google Play 498 Hatası neden olur yazımızda bulabilirsiniz.

Google Play 498 Hatası Neden Olur ?

Bu hata da Google Play üzerinden yeni uygulamaları indirmenize engel olabilecek hatalar arasında yer almakta ve devamlı olarak çıkması halinde çözüme ulaştırmanızı gerektiriyor.

Google Play 498 Hatası Nasıl Çözülür ?

Eğer Google Play’den bu hatayı aldıysanız cihazınızın önbelleği dolmuş demektir. Sorunu ortadan kaldırabilmek için ilk olarak gereksiz uygulama ve dosyaları silmeniz gerekiyor. Bunu kolay yoldan halledebilmek için buraya tıklayarak  CCleaner uygulamasını indirebilirsiniz. (Bakınız : CCleaner Nasıl Kullanılır ? )

Gereksiz şeyleri sildikten sonra Android cihazımızı kapatıyoruz. Samsung cihazlarda ses kısma, güç ve ana ekran butonlarına basarak, pek çok diğer markada ise güç ve ses kısma butonlarına basarak “Recovery” ekranını açıyoruz.

Google Play 498 Hatası Nasıl Çözülür ?

Bu ekranda yer alan “Wipe Cache Partition” seçeneğine ses butonlarıyla geldikten sonra tek yapmamız gereken yeniden güç butonuna basarak seçeneği onaylamak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu