Google Play Store’da Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

Android yüklü olan herhangi bir mobil ürüne Google Play hesabınızla giriş yaptığınızda, sistem otomatik olarak hesap bilgilerinizi ve cihaz verilerini hafızasına alır. Bu bilgiler sayesinde daha sonradan aynı cihazlarla Google Play’e giriş yapıldığında sistem aynı verileri kullanır. Böylece uygulama ve oyunların uyumluluğu otomatik olarak ayarlanır.

Ancak, bir süre sonra cihaz listesi kabardığında, çeşitli problemler meydana gelebiliyor. Bunlardan en çok karşılaşılanı ise uygulama yükleme sırasında yanlış cihazın seçilmesidir. Birçok kullanıcı sırf bu yüzden mobil uygulama ya da oyunları sistemine kuramıyor.

Fakat basit bir yöntemle, halihazırda kullanmadığınız Android cihazlarını pasif hale getirebilir ve bu karmaşıklıktan kurtulabilirsiniz.

google-play-cihaz-kaldirma

Kullanmadığınız Android cihazlarını listeden kaldırmak için öncelikle mobil cihazınızda kurulu olan hesabınızla web’den Google Play’e giriş yapmanız gerekiyor. 

google-play-cihaz-kaldirma-2

Daha sonrasında sağ üst köşede yer alan dişli simgesine tıklayarak, “Android Cihaz Yöneticisi” bölümüne erişin.

google-play-cihaz-kaldirma3

Ardından, karşınıza aynı e-postayla daha önce giriş yaptığınız tüm Android mobil ürünlerin listesi gelecek. Burada düzenleme seçeneklerinde cihazları tamamen kaldırma özelliği yok. Yalnızca “Görünürlük” seçeneği altından “Menülerde göster” düğmelerini pasif hale getirerek, uygulama indirme sırasındaki karışıklığı ortadan kaldırabilirsiniz.

google-play-cihaz-kaldirma4

Dilerseniz düzenleme yapıp, cihaz isimlerini değiştirmeniz de mümkün.

google-play-cihaz-kaldirma1-

İşlem bu kadar basit. Android Cihaz Yöneticisi’nden pasif hale getireceğiniz eski Android cihazlarınız, artık indirme sırasında karşınıza çıkmayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu