Mobil

iCloud ile iPhone’nun Yedeği Nasıl Alınır?

0
(0)

iCloud, kablosuz şekilde iOS cihazlarının yedeklerinin alınmasını sağlayan bir uygulamadır. Peki, iCloud ile iPhone yedeği nasıl alınır?

iCloud ile iPhone’nun Yedeği Nasıl Alınır

iPhone telefonunuzdaki yedekleri bilgisayarınıza kaydetmek bazen güvenli olmayabilir. Cihazınız arızalandığı gibi bilgisayarınız da arıza yapabilir. Bu durumda yedeklerinizi iCloud ile güvenli şekilde muhafaza edebilirsiniz. En güvenli yedekleme yöntemlerinden biridir, bilgileriniz en güvenilir şekilde muhafaza edilir.

İlk adım iPhone cihazınızdan Ayarlar menüsüne tıklayın, ardından iCloud ve yedekleme yazan yeri seçin. Karşınıza iCloud yedekleme(iCloud Backup) diye bir alan gelecek, bu alanı aktif etmeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından alt kısımda şimdi yedekle(Back Up Now) tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz. iOS 7 ve eski sürümler için yedekleme yerine saklama alanı ve yedekleme yazar, diğer ayarlar yine aynıdır.

icloud-yedekleme-ios-8

 

iCloud yedeklemeyi aktif ettikten sonra tekrar aynı şeyleri yapmak zorunda değilsiniz, aynı ekrana geldiğiniz zaman son yedekleme tarihinin ne zaman olduğu görebilirsiniz.

icloud-yedekleme-nasil-yapilir

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.