1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram profiline telefon, konum, e-mail ekleme yapabilirsiniz. Bu özellik işletme hesaplarına özeldir. Instagram işletme hesabı açarak bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Instagram’ı işletme hesabına çevirmek için öncelikle bir facebook sayfanızın olması gerekmektedir. Eğer Facebook sayfanız yok ise Facebook Sayfa Açma yazımızdan facebook sayfa oluşturma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Facebook sayfasını oluşturduktan sonra sırasıyla aşağıdaki adımları yaparak instagram hesabına yol tarifi, telefon ve e-posta bilgilerinizi girebilirsiniz.

Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme Nasıl Yapılır?

1 Instagram hesabınızda “Seçenekler” kısmına girin. (Bu kısım Profil sekmesinde sağ üst köşede yer almaktadır. iPhone’da dişli çark simgesine dokunarak seçenekler bölümüne ulaşabilirsiniz.)

2 Seçenekler bölümünde yer alan “İşletme Profiline Geç” seçeneğini seçin ve “Devam” butonuna tıklayın.

Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme Nasıl Yapılır?

3 Ekrana gelen “Tanıtım” bölümünü geçin ve “Facebook’a Bağlan” sayfasında “Sayfa Seç” butonuna dokunup açmış olduğunu facebook sayfasını tanımlayın.

4 Sonrasında “İşletme Profilini Ayarla” sayfası açılacaktır. Bu alanda konum, telefon ve e-mall gibi bilgilerinizden hangilerinin yer almasını istiyorsanız girin ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Bitti” seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.

Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme Nasıl Yapılır?

Artık instagram profil sayfanızda girmiş olduğunuz telefon, adres ve e-posta bilgileriniz gözükecektir. Sizinle iletişime geçmek isteyen kişiler bu alanlardan sizinle kolayca iletişim kurabilecekler.

Instagram’da hesabımı İşletme Profiline dönüştürürsem herhangi bir özelliği kaybeder miyim?

Hesabınızı İşletme Profiline dönüştürmek, Instagram’da bazı eylemleri gerçekleştirme olanaklarınızı kısıtlar.

İşletme Profilinize bir Facebook Sayfası bağladığınızda, Instagram gönderinizi Facebook’ta sadece bu Sayfa aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Paylaşımları başka bir Facebook Sayfasında veya Facebook profilinde yapamazsınız. Instagram gönderilerini paylaşabileceğiniz Facebook Sayfasını değiştirmek isterseniz, profilinizi tekrar kişisel hesaba dönüştürmeniz gerekir. Profilinizi geri dönüştürdükten sonra, İşletme Profilinizi tekrar oluşturmanız ve kullanmak istediğiniz yeni Facebook Sayfasını seçmeniz gerekir. İşletme Profilleri Gizli Hesap olarak ayarlanamaz.

İstediğiniz zaman, Instagram’daki İşletme Profilinizi tekrar kişisel profile dönüştürebilirsiniz.

Yazımızda Instagram Profiline Telefon, Konum, e-Mail Ekleme nasıl yapılır anlattık.

Yorum Yap
Kaynak: teloji

Yorum Yap