İnternet Aboneliği İptali Nasıl Yapılır?

İnternet aboneliğinizi e-devlet üzerinden kolaylıkla kapatabilirsiniz.

İnternet aboneliği iptalinin yanısıra sabit telefon, cep telefonu ve dijital platform üyeliklerinizi e-Devlet üzerinden kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme ile 26 Ekim 2020 tarihi itibariyle abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelik iptalleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Sabit telefon, Cep telefonu, Dijital TV aboneliklerini E Devlet abonelik iptali hizmeti ile kolaylıkla yapabilirsiniz. İnternet aboneliğini kapatırken dikkat etmeniz gerekenleri daha önce buradaki yazımızda ele almıştık.

İnternet aboneliği iptal işlemleri

Karşımıza e-devlet giriş paneli çıkacak.

İnternet Aboneliği İptali Nasıl Yapılır?

Abonelik Fesih Başvurusunda bulunmak için sadece e-devlet şifresi ile giriş yapmanız yeterli değil. Abonelik feshi için giriş yapılacak sayfada işlemi yapabilmek için;

  • Mobil İmza
  • Elektronik İmza
  • T.C. Kimlik Kartı
  • Banka

seçenekleri ile giriş yapmanız gerekiyor.

  • Giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan listeden hizmet aldığımız şirketi seçelim ve Fesih Başvurusu Yap seçeneğine tıklayalım. (Sistem üzerinden abonelik fesih başvurusu yaparken varsa aboneliğinizin taahhüt bitiş süresi de gösteriliyor.)
  • Açılan sayfadan fesih başvuru nedenini yazalım.
  • Abonelik fesih belgesini imzaladıktan sonra internet aboneliği iptali işlemleri tamamlanacaktır.

Abonelik fesih işlemlerini eksiksiz yapmanız durumunda 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme duracak ve iptal işlemi 7 gün içerisinde gerçekleşecektir.

İnternet aboneliği iptali hakkında sıkça sorulan sorular

E devletten internet aboneliği nasıl iptal edilir?

E devletten internet aboneliği iptal edebilmek için e-Devlet üzerinden BTK’nın sunduğu ‘’Abonelik Fesih Başvurusu’’ hizmetine https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu adresine tıklayarak girmeniz ve formda yer alan gerekli kısımları doldurmanız yeterli.

E-Devlet’ten abonelik iptali kaç gün sürer?

Abonelik fesih işlemlerini eksiksiz yapmanız durumunda 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme duracak ve iptal işlemi 7 gün içerisinde gerçekleşecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu