iPhone Ekranını Bilgisayara Kablolu yada Kablosuz Nasıl Yansıtırız?

iPhone Ekranını Bilgisayara Kablolu yada Kablosuz Nasıl Yansıtırız?

iPhone ekranını bilgisayara dilerseniz kablosuz dilerseniz kablo takarak yansıtabilirsiniz.

iPhone Ekranını Bilgisayara Yansıtma (Kablosuz)

LonelyScreen adlı uygulamanın sayfasına buraya tıklayarak gidin ve  “Windows için indir” butonuna basın. LonelyScreen programının boyutu küçük olduğu için programı yüklemek çok kısa sürecektir.

Uygulamayı yükledikten sonra uygulamaya erişimi engellediğini bildiren bir Windows Güvenlik Duvarı istemi görebilirsiniz. “Erişime izin ver” butonuna tıklayın ve ardından LonelyScreen programını açın.

iPhone Ekranını Bilgisayara Kablolu yada Kablosuz Nasıl Yansıtırız?

Ücretsiz denemeyi kullanma hakkında bir uyarı karşınıza çıkacak, ilerlemek için “Belki sonra” butonuna tıklayın.

Windows bilgisayarınızın ekranına yansıtmak istediğiniz iPhone telefonunuzu alın. İPhone X ve sonraki sürümlerin sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırarak denetim merkezini açın. Daha eski iPhone modellerinde ise ekranın altından yukarı doğru hızlı bir şekilde kaydırarak denetim merkezini açın.

Kontrol merkezi açıkken, seçenekler arasında ekran yansıtma kısa yolu göreceksiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, kullanılabilir AirPlay cihazlarının bir listesi çıkacak. LonelyScreen sunucunuzu listede görmelisiniz.

iPhone Ekranını Bilgisayara Kablolu yada Kablosuz Nasıl Yansıtırız?

Ekranınızı Windows bilgisayarınıza yansıtmaya başlamak için artık tek yapmanız gereken LonelyScreen sunucusunu seçmek. Böylece iPhone cihazınızı Windows bilgisayarınıza yansıtabilirsiniz.

iPhone Ekranını Bilgisayara Yansıtma (Kablolu)

Lightning Dijital AV Adaptörü ile iPhone ekranını kablolu olarak Bilgisayara yansıtabilirsiniz.

Lightning Dijital AV Adaptörü, aygıtınızın ekranında görüntülenen uygulamaların, sunumların, web sitelerinin, slayt gösterilerinin ve daha pek çok şeyin HDMI donanımlı TV, ekran, projektör ve diğer uyumlu ekranlara 1080p HD çözünürlüğe kadar görüntü kalitesiyle yansıtılmasını destekler.

Lightning Dijital AV Adaptörünü, aygıtınızdaki Lightning konektörüne ve bir HDMI kablosuyla (ayrıca satılır) TV’nize veya projektörünüze bağlamanız yeterlidir.

Lightning Dijital AV Adaptörü fiyatı 399 TL’dir. Apple Store’dan almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer akıllı televizyonunuz varsa ve yapmak istediğiniz şey iPhone’unuzdaki fotoğraf, video, müzikleri televizyonunuza yansıtmak ise telefondan televizyona kablosuz akışı sağlayan iOS uygulamaları tercih etmeniz en kolay yol olacaktır. Örneğin; ArkMC DLNA UpnP gibi iPhone’dan HD TV, PC ve konsollara kablosuz ağ üzerinden medya aktarımı yapabilen uygulamaları “DLNA” anahtar kelimeyi yazarak rahatlıkla App Store’dan bulabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol