1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iPhone'da kişileri sim kartımıza aktarabilir miyiz? iPhone rehberini başka bir cihaza aktarmanın bir yolu var mı?

iPhone kullanıcı iseniz telefonunuzu değiştirmek istediğiniz yada cihazı sıfırlamak istediğinizde telefondaki rehberinizi de bir yere yedeklemeniz gerekir. Bu yazımızda detaylı olarak iPhone rehberi Sim karta aktarma, İphone dan sim karta rehber kopyalama nasıl yapılır anlatacağız.

iPhone kişi rehberinizi sim karta değil telefon hafızasına kaydetmektedir. Kullandığınız iPhone harici başka bir telefona sim kartınızı taktığınızda kişi listeniz görünmez.

Peki diyelim ki telefon değiştirmek yada cihazı sıfırlama istedik. iPhone rehberinde kişileri yedekleme yada iPhone numaraları sime kaydetme işlemini nasıl yapacağız?

iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma

iTunes kullanmadan iPhone dan sim karta rehber kopyalama işlemi için My Contacts Backup uygulamasını kullanabilirsiniz.

My Contacts Backup uygulaması ile iPhone rehberinizi kolayca  iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone ya da Android telefona dahası mail adresinize aktarabilirsiniz.

Şimdi My Contacts Backup uygulaması ile iPhone rehberinin yedeğini alarak istediğimiz bir yere aktarmaya başlayalım.

My Contacts Backup uygulamasını aşağıda verdiğimiz AppStore linkinden indirerek telefonunuza kurulumunu yapınız.

‎My Contacts Backup
Price: Free+

İlk olarak uygulamayı çaıştırdığınızda “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” seçeneğine onay veriniz.

iPhone kişileri sim karta kopyalama

Uygulamada yer alan  “Yedekle“butonuna basalım

iPhone kişileri sim karta kopyalama

Uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar.

Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam yaratır. Yedek aldığınız dosyayı kendiniz mail atabilir yada pc yardımıyla bir sd karta depolayabilirsiniz.

iPhone kişileri sim karta kopyalama

Kendinize mail attığınız yada sd karta depoladığınız kişiler listenizi artık ister başka bir iphone yada android telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

iPhone rehberini sim karta aktarmanın en basit yolu budur! Bu şekilde iPhone’daki kişi listenizi istediğiniz cihazda açabilir ve sim kartınıza aktarabilirsiniz.

Dilerseniz bu işlemi Cloud hesabınızla da yapabilirsiniz.

iCloud kullanarak iPhone Rehberi vCard olarak Aktarma

iPhone rehberini vCard olarak aktarabilmek için;

  • Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud yolunu izleyerek Kişiler seçeneğini aktif hale getirin.
  • Bilgisayarınızdan iCloud.com adresini açın ve Apple Kimliğinizle giriş yaparak Kişiler seçeneğine gelin.
  • Burada aktarmak istediğiniz kişileri tek tek seçebilir yada hepsini seç diyerek tüm telefon rehberinizi işaretleyebilirsiniz.
  • Ekranın sol alt köşesindeki dişli çark ayarlar simgesine dokunun ve açılan menüden vCard’ı Dışa Aktar… seçeneğini seçerek kişilerinizi istediğiniz bir yere aktarabilirsiniz.

Yeni bir iPhone aldıysanız ve eski iPhone rehberinizi nasıl aktaracağınızı bilmiyorsanız iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı olarak bulabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap