iPhone’umu Bul Nasıl Kapatılır?

iphone'umu bul kapatma

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPhone’umu bul nasıl kapatılır makalemizde Apple’ın iPhone’umu bul servisi hakkında bilgiler vererek kayıp yada çalınma gibi durumlarda telefonun nasıl kilitlenip içindeki özel verilerinizi silebileceğinizi anlatacağız.

iPhone’umu Bul; iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch, AirPods veya Mac’iniz kaybolur veya çalınırsa aygıtınızı bulmanıza ve korumanıza yardımcı olur.

Cihazlarınızın kaybolması veya çalınması durumunda bu özelliği kullanarak cihazlarınızı bulabilir veya bilgilerinizi korumak ve cihazlarınızın başkalarına satılmasını engellemek adına önlemler alabilirsiniz.

iPhone’u mu bul, kaybolmuş veya çalınan iPhone’ları / iPod’ları tek dokunuşla bulmak için harika bir uygulamadır. Sadece Gps yolu ile telefonun yerini belirlemez, verilerinizi güvene alabilmek için uzaktan kitlemek ve dosyaları silmeye de yarar.

iPhone’umu Bul Nasıl Açılır ?

Uygulama iOS cihazlarda yerleşik uygulama olarak yer almaktadır. Ayarlar > iCloud > iPhone’umu bul > Hesap şifrenizi girerek aktif duruma getirin.

iphone'umu bul kapatma


Tüm yapmanız gerekenler bu kadar. Artık iPhone’u Bul özelliğini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

IPhone’u mu bul özelliği sadece açık olan cihazlarda kullanılabilir. Bunun sebebi ise gerekli olan sinyalleri bulabilmesi için telefonun Wi-Fi sinyali alması gerekiyor.

iPhone’umu Bul Nasıl Kapatılır?

iPhone’umu Bul’u Telefon Üzerinden Kapatmak İçin;

  • Telefonunuzun ayarlar bölümüne gelin.
  • iCloud bölümünün içerisinden iPhone’ umu bul’u kapalı konuma getirin.
  • Son olarak iCloud şifrenizi girerek kapatma işlemini tamamlayın.

iPhone’umu Bul’u Web Üzerinden Kapatmak İçin;

  • www.icloud.com giriş yaparak “iPhone’umu Bul”‘u seçin.
  • “Tüm Aygıtlar”‘a tıklayayarak “Çevrimdışı Aygıtı” seçin ve “iPhone’umu Bul’dan çıkar”‘ı tıklayın.
  • “iPhone’umu Bul’dan Çıkar”‘ı göremiyorsanız “Tüm Aygıtlar”‘ı tekrar tıklayın ve aygıtın yanındaki “Sil” düğmesini tıklayın.

iphone'umu bul kapatma

Çalınan iPhone nasıl kilitlenir?

iCloud sitesine gidin. Hesabınıza girin. iPhone’umu bul uygulamasını kullanın. Anasayfadan aygıtınızı seçin.  Kayıp Modu seçeneğine dokunun. Şifrenizi girerek cihazınızı kilitleyin.

Çalınan iPhone nasıl silinir?

iCloud sitesine gidin. Hesabınıza girin. iPhone’umu bul uygulamasını kullanın. Anasayfadan aygıtınızı seçin. iPhone’u sil seçeneğine dokunarak cihazınızdaki bilgileri silin.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol