Laptop Kablosuz Ağ Wi-Fi Açma Tuşları

Laptop Kablosuz Ağ Wi-Fi Açma Tuşları

Notebokk marka modellerine göre Laptop Kablosuz Ağ Wi-Fi Açma Tuşları nelerdir? Wi-Fi açma kısayol tuşları nerede bulunur?

Dizüstü bilgisayarda hızlı ulaşım için kablosuz ağ yani wi-fi açma ve kapama tuşları bulunur.  Bir kablosuz ağ veya WiFi ağı, kablolu bir ağın tüm olanaklarını sunar bunun yanında kablosuz ağa bağlanmanın rahatlığı zaten bambaşka. Kablosuz ağa bağlandığınızda Notebook bilgisayarınızın hareketliliğinden faydalanırken, bir yazıcı ve Internet ile kurduğunuz bağlantıyı koruyabilir ve ağı birden fazla bilgisayarla paylaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda bir kablosuz ağa bağlanmak istediğiniz zaman , kablosuz özelliğinizin açık olması gerekiyor. Kablosuz ağ etkinleştirme tuşu laptop marka ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Marka ve modellere göre tüm wi-fi tuş kombinasyonlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Laptop Kablosuz Ağ Wi-Fi Açma Tuşları

DELL : FN + F8 tuş kombinasyonu ile wireless (kablosuz) özelliği, açıp kapatılmaktadır.

ACER : FN + F2 ve F3 tuş kombinasyonu ile açıp kapatılmaktadır. Bazı modellerde hızlı erişim tuşları üzerinde olabilir.

TOSHIBA : FN + F8 ve F9 tuş kombinasyonu ile açıp kapatılmaktadır. Eski modellerde kasanın hemen sağında wi-fi açma kapama tuşlar vardır.

HP : Hızlı erişim tuşları üzerinde veya kasada bulunan açma kapama tuşları ile olmaktadır. PAVILION gibi bazı modellerde FN + F12 tuşları kullanılmaktadır.

MSI : Tuşlar FN + F10 , F11 ve F12 olarak değişlik göstermektedir.

LENOVA : FN + F3 tuş kombinasyonu ile açıp kapatılmaktadır.

SAMSUNG : FN + F12 tuş kombinasyonu ile açıp kapatılmaktadır.

CASPER : FN + F2 tuş kombinasyonu ile açıp kapatılmaktadır. Eski modellerde ise kasanın sol tarafında bulunan butonu kullanabilirsiniz.

> Klavyedeki (F) Fonksiyon Tuşlarının Görevleri

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

7 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın