Oyun

Pokemon GO’da Stardust Kazanmanın Yolları

0
(0)

Pokemon GO’da yakalamış olduğunuz Pokemon’larınızı güçlendirmenin birçok farklı yolu var. Bunlardan biri de Stardust adı verilen kürü kullanmak. Sturdust’ı kullandığınızda Pokemon’unuzun CP (seviye) ve HP (can puanı) belli bir seviyede artış gösteriyor. Yani, Pokemon’unuz daha güçlü bir hal alıyor. Peki Pokemon GO’da Stardust Kazanmanın Yolları nedir?

Ne yazık ki diğer birçok Pokemon eşyasının aksine Sturdust item’ını Poke Store yardımıyla satın alamıyoruz ve ancak Sturdust kazanmanın yollarını kullanarak elde edebiliyoruz. Siz de Pokemon’larınızı daha güçlü hale getirmek için bolca Sturdust kazanmak istiyorsanız aşağıdaki yolların her birini en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Pokemon GO’da Stardust Kazanmanın Yolları

Unutmadan; Sturdust, Pokemon GO oyununda başarı elde etmek için oldukça önemli bir elementtir ve gerçekten en bilge şekilde kullanılması gereken eşyalardan biridir.

Pokemon Yakalayarak Sturdust Kazanmak

En pratik Sturdust kazanma yollarının başında Pokemon yakalamak yer alıyor. Tıpkı, Candy’de olduğu gibi Pokemon GO oyununda yakaladığınız Pokemon’lardan da Stardust elde ediyorsunuz. Üstelik Sturdust’ın hangi Pokemon ile size ulaşmış olmasının bir önemi yok. Yani Candy’nin aksine Sturdust’ı istediğiniz tüm Pokemon’larda kullanabiliyorsunuz.

Oyunda yakaladığınız her Pokemon ile birlikte 100 Sturdust kazanıyorsunuz. Sturdust kazanmak ve Pokemon yakalama konusunda size pratik bir ipucu daha verelim. Stardust elde etmek için yakalaması en kolay Pokemon’ları tercih edin. Örneğin etrafınızda kolayca bulunan Pidgey ve Magikarp gibi.

Yumurta Çatlatarak Sturdust Kazanmak

Küvesinizin içerisine her Pokemon yumurtası yerleştirip, bu yumurtayı çatlatmayı başardığınızda Sturdust, Pokemon Candy ve XP kazanırsınız. Yani, yalnızca bolca yürüyerek çok sayıda Sturdust kazanabilmek mümkün.

Yumurtalarla birlikte elde edeceğiniz Sturdust’ın değeri sabit değil ancak uzun menzilli olan yumurtalardan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Örneğin 2 km’lik yumurtalar 5 km’lik yumurtalara göre daha az Sturdust kazandıracaktır. En çok Sturdust ise 10 km’lik yumurtaların çatlatılmasıyla elde edilir.

GYM’i Savunarak Sturdust Kazanmak

Pokemon GO oyununda 5. Seviyeyi aştığınız anda bir ekibe katılacak ve GYM salonlarında yapılacak karşılaşmalara giriş yapabilecekseniz. Sizin takımınızdan olan bir GYM noktasına Pokemon bırakıp, bu kuleyi savunarak ekstradan Sturdust elde edebilirsiniz.

Elde ettiğiniz Sturdust’ları almanız içinse GYM’in savunulmasında 21 saat boyunca görev almış olmanız gerekiyor. 21 saatlik süreci tamamladığınızda diğer ödüllerle birlikte Sturdust’ın da sahibi olabilirsiniz.

Şuan için Pokemon Go oyununda Sturdust elde edebilmeniz için tercih edebileceğiniz üç farklı yol bunlardan ibaret. İlerleyen güncellemelerde Pokemon’ları farklı tekniklerle de eğitebileceğiz. Öyle umulur ki, o zamanlara ulaştığımızda Sturdust’a çok daha az ihtiyaç duyuyor olacağızdır.

Pokemon GO Hızlı Seviye Atlama Rehberi

Son Güncelleme: 18 Eylül 2016

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu