Oyun

PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ?

Bu yazımızda düşük donanımlı cihazlar için geliştirilen PUBG Mobile Lite nasıl indirilir detraylı olarak anlatarak PUGB Mobil Lite apk dosyasını sunacağız.

Tencent Games’in mobil platformda da indirme rekoru kıran online hayatta kalma oyunu PUBG Mobile, tüm Android telefonlarda en yüksek grafik ayarlarında oynanamıyor, kasılma, yavaşlama, donma sorunları yaşatıyordu.

PUBG Mobile Lite, Tencent Games’in düşük, zayıf donanımlı telefonlara sahip kullanıcılar için geliştirdiği mobil oyundur.  Ana oyunu çalıştıramayacak bir cihaza sahip olan ancak PUBG oynamak isteyenler için geliştirilmiştir. 1 GB RAM’e sahip telefonlarda bile çalışan Lite sürüm, 250 MB boyutunda yer kaplaması ile 8 GB depolama alanına sahip telefonları rahatlatıyor.

PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ?

Telefondan yapmak isteyenler için;

1 Öncelikle buraya tıklayarak PUGB Mobil Lite apk dosyasını indirin.

2 ZArchiver veya başka bir arşiv uygulamasını kullanarak dosyaları telefonunuza çıkarın ve dosyalar içerisinde bulunan com.tencent.iglite.apk dosyasını telefonunuza kurun.

3 İnen dosyalar içinde Data>com.tencent.iglite klasörünü olduğu gibi kopyalayın (OBB dosyası) ve kopyaladığınız klasörü Android>obb konumuna yapıştırın.

Artık oyuna hazırsınız.

Bilgisayarından yapmak isteyenler için;

1 Buraya tıklayarak PUGB Mobil Lite apk dosyasını indirin.

2 İndirdiğiniz XAPK dosyasını arşiv uygulaması ile klasöre çıkartın.

3 Çıkan dosyalar içerisinden com.tencent.iglite.apk dosyasını telefonuna atın.

4 Klasör içerisinde yer alan Data>com.tencent.iglite konumunda yer alan dosyayı direkt Android>obb dizinine kopyalayın ve telefonunuzdan com.tencent.iglite.apk dosyasını kurun.

PUGB Mobile Lite sürümünde harita boyuları daha düşük ve oyuncu sayısı 40 ile sınırlandırılılmıştır.

PUBG Mobile Lite’ın bir başka farkı ise görüntü kalitesi. Oyunu en fazla HD kalitesinde oynayabiliyorsunuz. Telefonunuz desteklese bile HD kaliteden fazla çözünürlüğü arttırma imkanı bulunmuyor.

Son Güncelleme: 13 Ağustos 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu