Samsung Galaxy S6’nın Kamera Sensörünü Öğrenmek

Samsung Galaxy S6’nın kamera sensörünü öğrenmek isteyen teknoloji meraklılarını sevindirecek bir uygulama ile karşınızdayız. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bilgiler Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefonlarda iki farklı kamera sensörünün kullanıldığı şeklindeydi. Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefonların bir kısmında Sony IMX240, bir kısmında da Samsung’un 16 MP çözünürlüklü kendi çözümü var.

Samsung Galaxy S6’nın Kamera Sensörünü Öğrenmek

Benzer bir durum Galaxy Note 4’te de karşımıza çıkmıştı. Cihazın Exynos işlemcili modelinde Samsung üretimi SLSI_S5K2P2, Snapdragon 805 yongasetli modelinde ise Sony IMX240 sensör bulunmakta. Galaxy Note 4’te farklı yongasetlerinde değişik ISP’ler kullanıldığı için kamera sensörlerinde farklılık olduğu belirtiliyordu. Ancak Galaxy S6 ve S6 Edge’de bu durum geçerli değil. Akıllı telefon yalnızca 64-bit sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemcisi ile geliyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinden kullanıcılar ellerindeki cihazların Sony ve Samsung üretimi sensörler içerdiği konusunda paylaşımlar yapıyor. Siz de elinizdeki mevcut Samsung Galaxy S6’nın kamera sensörünü öğrenmek istiyorsanız bu adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy S6’nın Kamera Sensörünü Öğrenmek

1. AIDA64 uygulamasını Google Play uygulama mağazasından indirin ve akıllı telefonunuza yükleyin. Uzun yıllar masaüstü bilgisayarlarımızda yararlandığımız bu araç şimdi mobil versiyonuyla bizlerle ve akıllı telefonların bileşenleri hakkında tüm detayları sağlayabiliyor.

Samsung-Galaxy-S6nın-Kamera-Sensörünü-Öğrenmek-1-576x1024

2. “Devices” sekmesine gidin, “Camera ID” bölümünü kontrol edin.

Samsung-Galaxy-S6nın-Kamera-Sensörünü-Öğrenmek-2-576x1024

3. Burada “SLSI” görüyorsanız akıllı telefonunuzda Samsung üretimi sensör var demektir. ” SONY_IMX240″ ibaresi varsa cihazda doğal olarak Sony sensör yer alıyordur.

Samsung-Galaxy-S6nın-Kamera-Sensörünü-Öğrenmek-3-576x1024

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu