Samsung Galaxy Serisine Hard Format Nasıl Atılır?

İnternette en çok araştırılan  konulardan bir tanesi de akıllı cihazları formatlama konusudur. Samsung Galaxy Serisine Hard Format Nasıl Atılır?

Samsung Galaxy serisi akıllı cihazlara format atmak basittir. Hepsinde aynı tuşlara basarsınız. Bu yazımızda fabrika ayarlarında bahsetmediğimizi belirtelim. Hard format atma olayına değineceğiz. Üç tuşa basılarak atılabilen hard formatı gerçekleştirmek için şu tuş kombinasyonunu kullanın.

Ses açma + menü tuşu + güç tuşu. Öncelikle cihazımızı kapatıyoruz. Az önce verdiğim tuş kombinasyonlarından önce ses açma tuşuna, ardından menü tuşuna, ardından da güç tuşuna basıyoruz. Basılı tutuyoruz ve telefon titreyip Samsung yazısı gelene kadar bırakmıyoruz.

Samsung Galaxy Serisine Hard Format Nasıl Atılır

Samsung yazısı gelince hepsiden birden elimizi çekiyoruz. Ardından karşımıza gelen ekranda ses kısma ve açma tuşlarıyla aşağı yukarı gideceğiz. Menüden Wipe Data seçeneğinin üzerine gelip güç tuşu ile seçiyoruz. Yine karşımıza gelen ekrandan Factory Reset seçeneğine güç tuşuyla tıklıyoruz. Buradan sonra karşımıza gelen kısımda Reboot Now” seçeneğini yine güç tuşuyla seçiyoruz ve onaylıyoruz. Ardından telefon açılana kadar bekliyoruz.

Samsung Galaxy serisine hard format atmak için yukarıdaki yolu adım adım takip ederseniz sıkıntı yaşamadan format işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Format atmadan şarjınızın % 50’nin üzerinde olmasına dikkat ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu