Mobil

Samsung One Connect Box Nedir ?

Samsung One Connect Box nedir ? Samsung One Connect Box TV’ye nasıl bağlanır ? Samsung One Connect Box’ta hangi girişler mevcut ?

Samsung One Connect Box Nedir ?

Samsung One Connect Box, televizyonun arkasında bulunan tüm çıkışların tek bir noktada toplandığı akıllı bir kutu.

One Connect Box sayesinde televizyonlar hem daha ince kasa yapısına sahip oluyorlar, hem de kullanıcıların televizyonların arkasına uzanmalarına gerek kalmadan, USB, HDMI ve uydu kablosu gibi sık kullanılan bağlantı noktalarına ulaşılabilmesi sağlanıyor.

Özellikle televizyonu duvara asan kullanıcılar için çile haline gelen televizyon arkasındaki bağlantılardan, Samsung One Connect Box vasıtasıyla tüketiciler kurtuluyor.

Bu cihazda televizyonlardaki USB, HDMI, Ethernet, DVI vb. tüm portlar vardır ve cihaz, televizyonlarda bulunan HDMI, USB vb. girişlerinden birine bağlanır ve böylece duvara veya yüksek bir yere konumlandırılmış televizyondaki tüm portları Samsung One Connect portlar aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Samsung One Connect Box’ta bulunan girişler

Samsung One Connect Box’ta hangi girişler bulunuyor?

One Connect Box üzerinde 4 adet HDMI girişi, 2 tane USB girişi, çift dijital uydu girişi ile beraber uydu girişi yer alıyor. Ayrıca gelişmiş ses sistemi kullanıcıları için de optik dijital ses çıkışı da bulunuyor.

Samsung One Connect Box televizyona nasıl bağlanır?

Samsung UHD TV kutusu içerisinden gelen One Connect Box ve özel ara kablosunu, televizyonun arkasında yer alan One Connect portuna takıyoruz. Daha sonra TV’nin arkasından gelen kabloyu, One Connect Box üzerinde yer alan One Connect yazan soketle bir araya getiriyoruz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu