Spotify Çalma Listesi Apple Music’e Nasıl Aktarılır?

Spotify Çalma Listesi Apple Music'e Nasıl Aktarılır-(www.TeknolojiDolabi.com)

Spotify’ın veteranlarından olacak kadar şarkı listeleri yapmış ya da takip ediyorsanız ve bunların aynısını Apple Music’te de kullanabileceksiniz. Hem de öyle tek tek uğraşmanıza gerek kalmadan.

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Biz bu yazıda STAMP ve Move to Apple Music uygulamalarını tercih ettik.

Hem Spotify hem de Apple Music hesabınıza giriş yaparak Spotify’daki tüm listelerinizi rahat ve kolay bir şekilde Apple Music servisine taşıyabileceksiniz. Hatta YouTube, Rdio, Google Play Music ve Deezer listelerinizi de aktarabileceğinizi belirtelim.

1. Move To Apple Music

Move to Apple Music, Spotify listelerini Apple Music’e aktarmanın en basit ve en iyi çözüm yöntemi diyebiliriz. Ancak üzülerek belirtiyoruz ki bu servisten yararlanmak için 8 Dolar gibi küçük bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Eğer “benim param yok kardeşim” diyorsanız 15 müziği ücretsiz olarak aktarabilirsiniz. Peki, bu uygulama nasıl kullanılır?

Öncelikle uygulama sitesinden servisi ücretsiz olarak ya da küçük bir ödeme yaparak bilgisayarınıza indirin. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan ekranda Spotify servisini seçin ve login işlemlerini tamamlayın. Başarılı bir giriş yaptıysanız eğer müzik listelerinizin karşınıza geldiğini göreceksiniz. Burada listelerinizi seçip “next” ile ilerleyip taşıma işlemine başlayabilirsiniz. Tüm yapmanız gerekenler bu kadar basit.

Spotify ile Çevrim Dışı iken Nasıl Müzik Dinlenir?

Taşıma sırasında her hangi bir sorun yaşarsanız iTunes’i yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bizim yaptığımız testlerde 12 şarkı 2 dakika gibi bir sürede taşındı. Yani uzun bir listeniz varsa beklemeye hazırlıklı olun. Daha detaylı anlatım için bir de video ekledik. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

2. STAMP

Eğer Move To Apple Music uygulaması size karmaşık geliyorsa STAMP uygulaması en iyi alternatif uygulamalardan birisi olabilir. Ancak ne yazık ki STAMP uygulaması da sizden 7 dolar gibi bir ücret istiyor. Bu servisle de bir seferde 10 şarkıyı ücretsiz olarak aktarabilirsiniz ve uygulamayı kapatıp açtıktan sonra tekrar 10 şarkı daha taşıyabilirsiniz. Para vermek istemeyenler için biraz zahmetli bir yol olabilir. STAMP aynı zamanda pek çok müzik servisini de desteklediği için daha işlevsel bir servis diyebiliriz.

Peki, STAMP nasıl kullanılır?

Uygulama sitesinden STAMP’ı indirin ve kurulumunu tamamlayın. Uygulamayı açtıktan sonra Spotify ve Apple Music servislerini sırasıyla seçin ve login işlemlerini tamamlayın. Başarılı bir girişin ardından müzik listelerinizi karşınızda görebilirsiniz.

Spotify Premium Nasıl Yapılır?

Taşımak istediğiniz listeleri seçtikten sonra “next” ile taşıma işlemine başlayabilirsiniz. Eğer taşımak istediğiniz şarkılardan Apple Music’te olmayanlar varsa program size ufak bir uyarı verecek ancak endişe etmenize gerek yok. Taşıma işlemleriniz devam ediyor olacak.

STAMP’ın Move To Apple Music uygulamasına göre biraz daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Biz yaptığımız testlerde 28 müziği 2 dakika gibi bir sürede başarılı bir şekilde taşımayı başardık. İşlem bittikten sonra iTunes’i yeniden başlatarak müziklerinizin keyfine varabilirsiniz. Ayrıca kısa bir anlatım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu