Spotify Sadece Sen Nasıl Kullanılır?

Spotify Sadece Sen nedir, Spotify Sadece Sen nasıl kullanılır?

Spotify Sadece Sen özelliğini tüm kullanıcılarının hizmetine sundu. Peki Spotify Sadece Sen nedir, Spotify Sadece Sen nasıl kullanılır?

Sadece Sen (Only You) günlük güncellemeleri Instagram akışınızın en üstünde yaptığınız gibi akış davranışınızın çeşitli yönlerini izlemenize olanak tanıyan paylaşılabilir, hikaye odaklı bir kurulumdur.

Spotify Sadece Sen özelliği ile kişiselleştirilmiş çalma listeleri hazırlayabilirsiniz. Spotify Sadece Sen özelliği dinlediğiniz tüm şarkıları ve sanatçıları karşılaştırır. Müzik zevkinizi analiz ederek size özel çalma listesi sunar.

Spotify Sadece Sen nasıl kullanılır?

Uygulamaya girildiğinde ana sayfada bulunan ‘Sadece Sen’ özelliği; en çok dinlediğiniz sanatçıyı Güneş burcunuz olarak, duygusal veya savunmasız tarafınıza en çok hitap eden sanatçıyı Ay burcunuz olarak ve son zamanlarda keşfettiğiniz bir sanatçıyı da yükseleniniz olarak gösteriyor.

Spotify Sadece Sen Nasıl Kullanılır?

 1. Spotify uygulamasını açın ve henüz yapmadıysanız hesabınıza giriş yapın.
 2. Daha önce Sadece Sen’i görmediyseniz, otomatik olarak ana sayfada açılacak.
 3. Arama çubuğunun altında, “Nasıl dinlediğinizi öğrenin” etiketli bir açılır pencere görmelisiniz .
 4. Kişiselleştirilmiş listeniz çalmaya başlayacaktır. Sayfaların geçmesini bekleyin ya da ilerlemek için ekranın sağ tarafına dokunun.
 5. İşiniz bittiğinde, Sadece Sen slayt gösterisindeki her sayfa size gösterilecektir. Herhangi bir sayfanın altındaki Paylaş’a dokunun ve bunu bir arkadaşınıza veya başka bir uygulamaya gönderin.
 • Müziğimin Yıldız Haritası: Müziğimin Yıldız Haritası, kullanıcıların dinledikleri sanatçılara dayanarak hayata geçirildi. Güneş Burcu: Son altı ayda en çok dinlediğiniz sanatçılar. Ay Burcu: Dinlediklerin arasında, senin duygusal ve hassas taraflarını en iyi gösteren sanatçı. Yükselen Burç: En yakın zamanda keşfettiğin sanatçı.
 • Hayalimdeki Akşam Yemeği: Hayalindeki akşam yemeğine davet etmek istediğin üç sanatçı. Seçimini yaptıktan sonra Spotify, her bir sanatçı için ruh haline göre kişiselleştirilmiş Spotify Mix çalma listesi oluşturacak.
 • Beni Anlatan Sanatçı İkilisi: Dinleme eğilimlerinle ilgili ipuçları sunan, yakın zamanda dinlediğin eşsiz audio eşleşmeleri. Örneğin, “Olivia Rodrigo‘dan hemen sonra başka kim Greta Van Fleet” dinler?
 • Zamana Yayılan Dinleme Deneyimim: Farklı dönemler arasındaki müzikal yolculuğun.
 • Beni Anlatan Anlar: Sabah erken saatlerde ya da gece geç saatlerde dinlediğin müzik ve podcast içerikleri.
 • Beni Anlatan Türler: Dinleme alışkanlıklarına göre seni sen yapan müzik ve podcast türleri.

Bu özellik ayrıca, sık sık yayınladığınız belirli yıllardaki müzikler, günün belirli bir saatinde sık sık dinlediğiniz müzik veya podcast, benzersiz türler/konular karışımınız ve daha fazlası hakkında fikir verir.

Sadece Sen kampanyasının bir parçası olarak Spotify, Blend adında yeni bir kişiselleştirilmiş özellik sunuyor. Şu anda beta sürümünde olan Blend, iki arkadaşın kendi müzik zevklerini onlara özel hazırlanmış tek bir çalma listesinde buluşturmalarına olanak sağlayan yepyeni bir özellik.

Popüler müzik platformlarından Spotify Alternatifi En İyi 5 Uygulama ile karşınızdayız. Bu yazımızda Spotify’dan sıkılanlar için Spotify benzeri ücretsiz uygulamalara göz atacağız.

Spotify Sadece Sen hakkında sıkça sorulan sorular

Spotify Sadece Sen nedir?

Sadece Sen (Only You) günlük güncellemeleri Instagram akışınızın en üstünde yaptığınız gibi akış davranışınızın çeşitli yönlerini izlemenize olanak tanıyan paylaşılabilir, hikaye odaklı bir kurulumdur.

Spotify Sadece Sen ne işe yarar?

Sadece Sen özelliği ile kişiselleştirilmiş çalma listeleri hazırlayabilirsiniz. Spotify’ın Sadece Sen özelliği dinlediğiniz tüm şarkıları ve sanatçıları karşılaştırır. Müzik zevkinizi analiz ederek size özel çalma listesi sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu