Samsung TV’lerde Ağ Ayarlarını Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Televizyonunuzda ağa bağlanma veya kopma sorunları yaşıyorsanız Samsung TV'lerde Ağ Ayarlarını sıfırlama yaparak bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Samsung TV’lerde ağ ayarlarını sıfırlama işlemini yaparak internete bağlanma ve internetten kopma sorunlarını çözebilir ve tekrar bağlantı kurabilirsiniz.

Bazı Samsung Smart TV sahipleri İnternet’e kablosuz bağlantı sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Televizyonunuzda ağa bağlanma veya kopma sorunları yaşıyorsanız Samsung TV’lerde Ağ Ayarlarını sıfırlama yaparak bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Samsung TV’lerde Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Samsung TV’lerde ağ ayarlarını sıfırlama işlemi  M-N-R-T-Q Destekleyen modelleri için geçerlidir. Samsung TV model numarasını bilmiyorsanız buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Eğer bu seri harici bir Samsung TV sahibiyseniz  maalesef ağ ayarlarını sıfırlama seçeneği yoktur. Ağ bağlantınız video akışını düzgün bir şekilde yapamazsa ve Wi-Fi kullanarak ağınıza bağlanıyorsanız, mümkünse kablolu bir Ethernet bağlantısını deneyin.

Samsung Smart TV ağ ayarları sıfırlamak için;

Kumandanızda Home/Ev tuşuna basın ve Ayarlar‘ı seçin.

Samsung-TV-ag-sifirlama

Bu kısımda “Genel” menüsüne girin.

Samsung-TV-ag-sifirlama

Genel kategorisi içinde bulunan “” bölümünü seçin.

Samsung-TV-ag-sifirlama

Bu alanda “Ağı Sıfırla” ‘ya tıklayın. “Ağı sıfırlamak istiyor musunuz?” sorusu “Evet” olarak yanıtlandığında televizyonun ağ ayarları sıfırlanır,

Samsung-TV-ag-sifirlama

Son olarak “Ağ ayarlarını aç” bölümünden modem ismini bularak kablosuz bağlantısını tekrar kurabilirsiniz.

Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağlarını cihazınız unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu