Mobil

Tamiri En Kolay Telefonlar Hangisi ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Popüler telefonları parçalayıp inceleyen iFixit grubu onarımı Tamiri En Kolay Telefonlar Hangisi sorusunun cevabını verdi.

iFixit, 2016 yılının sonuna yaklaştığımız bu dönemlerde, 2016 yılının en tamir edilebilir telefonları listesini açıkladı.

Bu liste, 2016 yılında satışa çıkan ve tamir edilebilirlik seviyesi en yüksek telefonları sıralıyor.

Tamiri En Kolay Telefonlar Hangisi ?

iFixit’in derecelendirme kriterleri arasında, parçalara kolayca ayırabilme, bileşenlerin hızlıca değiştirilebilmesi ve telefonun tekrar toplanması gibi detaylar yer alıyor. Bu kriterleri göz önünde bulunduran iFixit ekibi, LG G5‘i yılın en tamir edilebilir telefonu seçti.

Değiştirilebilir bataryası ve modüler yapısı ile LG G5 en kolay tamir edilebilen telefon olma ödülünü aldı. İkinci sırada ise Google Pixel ve Pixel XL modelleri yer alıyor.

Google Pixel modellerinin ise bazı bileşenler kolayca çıkartılabilirken, ekranı kırmadan telefonu parçalarına ayırmanın zor olduğu belirtilmiş.

Tamiri En Kolay Telefonlar Hangisi ?

Listenin üçüncü sırasında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri var. Bu iki modelin batarya ve ekranları kolaylıkla değiştirilebiliyor ancak, dört ayrı tipte tornavida gereksinimi, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tamir edilebilirlik puanını düşürüyor.

iPhone SE modeli için ise TouchID kablosunun hassas yapısına dikkat çekilmiş.

Tamiri En Kolay Telefonlar Hangisi ?

Samsung Galaxy S7, S7 Edge ve Note 7 modelleri ise iFixit değerlendirmesinde en düşük skorları alan modeller oldular. iFixit, S7 ve S7 Edge modellerini, cam yapısı ve ön arka kısımların yapıştırıcı ile tutturulması nedeniyle 3 puana layık gördü.

Note 7 ise, kasasının parçalara ayrılması ve bataryanın değiştirilmesi konusundaki zorlukları nedeniyle 4 puan aldı.

Tamiri En Kolay Telefonlar Hangisi ?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu