Windows Hareketli Wallpaper Nasıl Yapılır?

Son güncelleme: 8 Eylül 2020

Windows ekranınıza kolaylıkla hareketli Wallpaper ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda Windows hareketli Walpaper (Hareketli Arkaplan) nasıl yapılır anlatacağız.

Windows Hareketli Wallpaper ayarlama

Adım #1: Bilgisayarınızdan Microsoft Store’u açın.

Bilgisayarınızdan Microsoft Store’u açmak için Başlat menüsünü ya da Windows arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Adım #2: Desktop Live Wallpapers programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Microsoft Store üzerinden bilgisayarınıza hareketli masaüstü arka planı ayarlayabileceğiniz birçok farklı programa ulaşabilirsiniz. Fakat bu programların pek çoğu ücretli olarak kullanıcıya sunuluyor. Bunların arasında seçtiğimiz Desktop Live Wallpapers programının ücretsiz bir sürümü bulunuyor.

Desktop Live Wallpapers programını aşağıda verdiğimiz Windows Store linkinden indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Desktop Live Wallpapers
Price: Ücretsiz+

Adım #3: Bilgisayarınıza hareketli masaüstü arka planı videoları indirin.

Desktop Live Wallpapers programının ücretsiz sürümünün yalnızca WMV formatında videoları destekliyor. Bu nedenle hareketli masaüstü arka planı videolarınızı buna göre seçmenizde yarar var. Bunun yerine dilediğiniz formatta videolar indirip daha sonra video format değiştirme işlemi ile dosyaları WMV formatına dönüştürebilirsiniz.

Adım #4: Desktop Live Wallpapers üzerinden indirdiğiniz videoları çalıştırın.

Desktop Live Wallpapers programını indirip kurduktan ve en sevdiğiniz hareketli masaüstü arka planı videolarını indirdikten sonra sıra bu videoları işlemeye geliyor. Bunun için ilk önce Desktop Live Wallpapers programını açın ve sağ üst köşedeki Home butonuna tıklayın.

Browse Folder butonuna tıkladıktan sonra hareketli masaüstü arka planı videolarını kaydettiğiniz klasöre ulaşın ve hareketli masaüstü arka planı yapmak istediğiniz videoyu seçin. Gerekli onayları verdikten ve dilediğiniz ayarlamaları yaptıktan sonra hareketli masaüstü arka planınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Adım #5: Gerekli onayları verin ve ayarlamaları yapın.

Adım #6: İşlem tamam.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol