Bilgisayar

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir?

Ana sayfa virüsü, tarayıcı reklam virüsü, başlangıç sayfası virüsü gibi Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir, tarayıcı virüslerinden nasıl korunulur?

Tarayıcı virüsleri açılan reklem pencereleri yada ana sayfanızın değişlmemesi gibi sorunlara yol açabilmekte. Aslında tarayıcı virüslerini virüs kategorisine eklemek yanlış olabilir.Fakat bazı reklamlar virüs gibi çalışır.Örneğin bilgisayarınızı ciddi anlamda yavaşlatır, çeşitli hatalara sebebiyet verir.

Tarayıcı Virüsü nedir?

Reklam virüsü bilgisayarınıza ve tarayıcınıza sizden habersiz olarak bulaşan ve Internette girmeye çalıştığınızda sizi başka sitelere yönlendiren veya girdiğiniz sitede can sıkıcı reklamlar çıkaran bir virüs çeşitidir.Bu virüsler ayrıca girdiğiniz siteleri kendi hafızasına kaydeder ve 3.kişilere aktarır bu sayede sizin nelere baktığınızı , nelerden hoşlandığınızı öğrenenler kişiler size sizin hoşunuza gidebilecek türde olan olan virüsleri gösterir.

Tarayıcı Virüsleri  Nasıl Bulaşır?

Çoğunlukla internetten indirdiğiniz programı kurarken hızlıca ”next next” diyerek kurarsınız.Aslında bu yanlıştır.Çünkü arada istenmeyen reklamların da tarayıcınıza eklenmesine onay vermiş olursunuz.Siz siz olun kesinle program kurarken ”next next” diyerek hızlıca ilerlemeyin.

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir?

Bu konuda en iyi işlem yazılım kullanmaktır. Reklam virüsü temizleme konusunda oldukça iyi bu 2 yazılımı kullanabilirsiniz.

1# Malwarebytes anti-malware ile reklam virüsü temizleme

Reklam Virüsü Nedir, Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Malwarebytes anti-malware şuanki en güçlü istenmeyen yazılım ve reklam yazılımları kaldırma aracıdır.

2# AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan reklam virüsü kaldırma

Reklam Virüsü Nedir, Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Adwcleaner ücretsiz oldukça güçlü bir programdır ve istenmeyen yazılım ve tarayıcınızı ele geçiren reklam virüslerini temizlemek için  oldukça faydalıdır. Özellikle tarayıcılara bulaşan eklentileri ve zararlıları temizlemek için çok kullanışlıdır.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu