Telefon Şarjı Doluyken Neden Kapanır?

Telefon şarjı doluyken neden kapanır? Şarjı dolu olduğu halde kapanan bir telefon nasıl düzeltilir?

Telefon şarjı doluyken neden kapanır? Şarjı dolu olduğu halde kapanan bir telefon nasıl düzeltilir?

Tam şarj olduğunda kapanan bir telefon evde tamir edebileceğiniz bir şey değildir.

Telefon şarjı doluyken neden kapanır?

Telefonu tam olarak şarj ettiğiniz ve çalışmaya devam etmesi için yeterli pil seviyesi olduğu halde kapanıyorsa bu genelde pil sorunlarından kaynaklanır.

Telefondan batarya dolu olmasına rağmen kapanması pilin artık ömrünü tamamladığını göstermektedir. Bu gibi durumlarda bataryanın şarj yüzdesi yıpranmalar nedeniyle yanlış hesaplanır ve dolu gibi görünen pil artık şarj tutma yeteneğini kaybettiği için kapanmaya başlar.

Bunun yanı sıra telefon şarjı doluyken kapanmasının nedeni yazılımsal sorunlar yada arızalı anakarttan kaynaklanabilmektedir. Ana kart, bir telefonda çok önemli bir donanımdır.

Anakart, cihazınızın kalbi veya beynidir. Anakart, yonga seti, ağ modemleri, depolama, RAM, kamera ve hemen hemen her şey gibi cihazınızın diğer önemli parçalarını ve işlevlerini barındırır. Anakart arızalandığında, kısmen veya tamamen işlevsiz bir akıllı telefonunuz olur.

Telefon Şarjı Doluyken Neden Kapanır?

Anakartta kendi başına bir arıza olmamasına rağmen, bu arıza daha önce meydana gelmiş olabilecek bir güç dalgalanmasından kaynaklanabilir.

Şarjı dolu olduğu halde kapanan bir telefon nasıl düzeltilir?

Bunun tek çözümü yetkili bir servis ziyaret etmektir.

Telefonunuz, güç dalgalanması veya başka herhangi bir faktör nedeniyle hasar gören arızalı bir anakart nedeniyle kapandığında, mevcut tek seçenek ve çözüm, profesyonel bir servisin anakartın onarılabilir olup olmadığını kontrol etmesine izin vermektir.

Sadece bir onarım uzmanı sorunun nedenini tam olarak belirleyebilir ve buna uygun bir çözüm sağlayabilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu