Bilgisayar

Torrentte İp Adresi Gizleme Nasıl Yapılır ?

Torrent ağlarından film, dizi, müzik vs indirirken ip adresinizin görünmesini engelleyebilirsiniz. Torrentte İp Adresi Gizleme Nasıl Yapılır sorusunun en iyi cevabı bunun için VPN kullanmaktır.

Giderek artan kaynaklarla birlikte Torrent internet üzerinden dosya indirenlerin yeni tercihi. Üstelik Torrent kaynaklarında kullanıcıların paylaştığı yasal dosyalar da bulunuyor. Torrent ağlarından telif hakkı olan bir indirme yaptığınız zaman IP adresiniz herkese açık olmaktadır. Dilerseniz VPN servisleri ile IP adresinizi gizleyerek torrent ağlarından gizli gezinti yapabilirsiniz.

Torrent’te Dosya Nasıl İndirilir? , En iyi torrent siteleri (2017)  yazılarımızda bu konu ile bağlantılı olarak ilginizi çekebilir.

Torrentte İp Adresi Gizleme Nasıl Yapılır ?

Torrent kullanmak eskisi kadar güvenli değil. Lisanslı bir ürün veya telifi olan bir film indirmeseniz bile birçok hükümet, yaptığınız işlemleri takip ediyor. Peki gizliliğinizi korumak için ne yapmalısınız?

Bunun için en popüler metod VPN kullanmak. Doğru VPN servisleri ile endişe etmeden yükleme yapabilirsiniz.

Bir VPN(Sanal Özel Ağ), coğrafi ve ISP(İnternet Servis Sağlayıcısı) kısıtlamalarına takılmadan istediğiniz yere erişmenizi sağlar. Siz bilgisayarınızla bir servera bağlanırsınız ve bunun üzerinden internete çıkış yaparsınız. VPN server verilerinizi şifreler ve size yeni bir IP adresi sağlar. Bu sayede hükümetlerin bilişim uzmanları sizleri takip edemez.

VPN kullanmanın size bir çok getirisi var.Neden VPN Kullanmalısınız  yazımızda size bunlardan ayrıntılı olarak bahsetmiştik. VPN hizmetlerini sadece bilgisayarınızda değil akıllı telefonlarınızdada kullanabilirsiniz. En iyi Android VPN Uygulamaları için buraya ve en iyi iPhone VPN uygulamaları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu