Uzay Temalı en iyi 10 Bilim Kurgu Dizisi

Battlestar Galactica

Uzay Temalı en iyi 10 BilimKurgu Dizisi

IMDB : 8.7

Battlestar Galactica (kısaca BGS ya da Battlestar), Türkçe adı ise; Savaş Yıldızı Galactica. Askeri bilimkurgu ve drama türündeki bu yapım Battlestar Galactica serilerinin bir parçasıdır.

1978’de Glen A. Larson tarafından yaratılan orjinal yapımın yeni nesil televizyon dizisini ise David Eick ve Ronald D. Moore oluşturmuştur. Dizinin başrollerinde ise daha önceki performansları ile Emmy Ödülü kazanmış ve Oscar‘a aday gösterilmiş Edward James Olmos ve Mary McDonnell bulunuyor. Yapım 2003 yılında Sci Fi ağında yayınlanmaya başlamış ve 2009 yılında bitmiştir.

Konusu

Bir bilim kurgu dizisi olan Battlestar Galactica’da hikaye 12 Koloni adı verilen bir gezegende geçmektedir. Bu gezegende insanlar ve yıllar önce insanlar tarafından yaratılıp daha sonra kontrolden çıkan Saylonlar ismi verilen ve robotlardan oluşan bir koloni yaşamaktadır ve bu iki taraf birbirine düşmandırlar.

Yaklaşık 50 yıldır birbirlerine herhangi bir saldırıda bulunmayan bu iki taraf arasındaki ateşkes ise Saylonlar’ın 12 Koloni’deki büyük çaplı merkezlere bombalar yerleştirip bu merkezleri yok etmesiyle son bulmuştur. Bu noktadan sonra insanların Saylonlar’a karşı çıkabilmesi pek mümkün değildir. Bunun sebebi ise Saylon isimli robotların insanların elindeki silah ve araçların çok daha üst modellerini icat etmiş ve bunları kullanıyor olmasıdırlar.

Bu şekilde köşeye sıkışmış olan insanların tek umudu Battlestar Galactica isimli bir uzay gemisidir ve artık son çare olarak insanlığa dair sağ kalan her şeyin bu uzay gemisine sığdırılarak gezegenden kaçılmasıdır.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu