Sosyal Medya

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ın son güncellemesi ile kullanıma sunulan Android ve iPhone’da WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı özelliği ile konumunuzubelirli bir süreyle aileleriniz yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı “Live Location” özelliğini etkinleştirmek oldukça basit.

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Hem Android hem de iOS mobil uygulamalarına dahil edilen whatsapp canlı konum paylaşma özelliğini kullanmak ise gayet basit.

WhatsApp’ta canlı konum göndermek için öncelikle sohbet penceresi üzerinde sol alt kısımda yer alan paylaşım seçeneklerini açmak gerekiyor ve burada konum gönder tıklayın ve açılan pencerede Mevcut konumu paylaş butonuna tıklayıp ve Devam diyin.

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır

Bir sonraki ekranda konumunuzu ne kadar süre ile paylaşabileceğinizi seçebilirsiniz. 15 dakika, 1 saat veya 2 saat olarak seçeneğiniz var, belirlenen süre zarflarında canlı takip yapılması sağlanabiliyor. Yorum ekle kutusuna herhengi bir mesajda yazabilirsiniz.

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır

Gönderdiğiniz canlı konum ile karşıdaki kişi sizi anlık olarak takip edebilecektir.

Canli konum paylaşma süreniz bitmeden önce istediğiniz aman “Paylaşmayı Durdur” butonuna basarak canlı konum paylaşımını durdurabilirsiniz.

WhatsApp Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır

Paylaşmayı durdur dedikten sonra karşıdaki kişi konumunuzu takip edemeyecektir.

WhatsApp’taki canlı konum özelliği birçok konuda işe yarayacak gibi görünüyor. Bir arkadaşınızla buluşacağınızda konumunu görebilir, çocuğunuzun nerede olduğunu merak ettiğinizde ve daha pek çok durumda bu özellikten faydalanabilirsiniz.


Whatsapp herkesten sil özelliği ile WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma, Whatsapp gönderilen mesajı silme yapabilirsiniz. WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol