WhatsApp Grup Daveti Nasıl Engellenir ?

WhatsApp Grup Daveti Nasıl Engellenir ?

Herhangi bir Whatsapp grubuna eklenmek istemeyenler için son Whtasapp güncellemesi ile gelen WhatsApp grup daveti nasıl engellenir yazımızda anlatacağız.

Eklendiğiniz WhatsApp grupları, her saniye gelen bildirimler, amacı dışına çıkan sohbetler ve galeriye kaydedilen istemediğiniz fotoğraflar sayesinde bazen oldukça sıkıcı olabiliyor.

Whatsapp gruplarında bildirimleri susturma ya da grupları sessize alma gibi özellikler mevcut, bunun yanında medya dosyalarının telefonlara kaydedilmesi de önlenebiliyor. Peki ama istenmeden gruba eklenmek istemiyrsak ne yapacağız?

Son WhatsApp güncellemesiyle WhatsApp gruplarına habersiz eklenmekten hoşlanmayan kişiler için yeni bir seçenek geldi. WhatsApp’ta artık tanımadığınız kişiler sizi WhatsApp gruplarına ekleyemeyecek.

Şimdi WhatsApp grubu engelleme, WhatsApp gruba eklemeyi engelleme nasıl yapılır bakalım!

WhatsApp Grup Daveti Engelleme

WhatsApp grup davetiye özelliğini açmak/aktif etmek için;

Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar bölümüne girin.

Burada sizi Herkes, Sadece Kişiler ve Hiç Kimse olarak 3 seçenek karşılayacak.

  • WhatsApp’ta tanıdığınız tanımadığınız hiç kimseden grup davetiyesi almamak için Hiç kimse’yi seçmeniz gerekiyor. Hiç kimse olarak ayarlarsanız herhangi bir gruba eklenmeden önce onayınız alınıyor.
  • Sadece Kişilerim’i seçerseniz rehberinizde kayıtlı kişiler sizi bir gruba davet edebiliyor.
  • Herkes seçeneği de hali hazırda olan numaranızı bilen herhangi bir kişinin sizi bir gruba alabileceği anlamına geliyor.

WhatsApp grup davetiye özelliği şu anda test aşamasında. Çok yakında Android ve iPhone kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.