Whatsapp hesap silince ne olur ?

Whatsapp hesap silince ne olur ?

Whatsapp hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Peki Whatsapp hesap silince ne olur, hangi bilgileriniz kaybolur merak ediyor musunuz?

WhatsApp hesap silme işlemine başlamadan önce, eğer hesabınızı silerseniz hangi verileri kaybedeceğinize bakalım.

Whatsapp hesap silince ne olur ?

[dropcap type=”square”] 1 [/dropcap] WhatsApp hesabınızı sildiğinizde tüm sohbet geçmişi silinir.  WhatsApp silindiğinde telefonunuzdaki tüm sohbet kayıtları da silinir. WhatsApp’ı açamayacak ve daha önce alınan mesajlara erişemeyeceksiniz.

iCloud (iPhone için) ve Google Drive’daki (Android) yedeklemeleriniz bile silinecek ve hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde bunları geri yükleyemeyeceksiniz.

[dropcap type=”square”] 2 [/dropcap] WhatsApp hesabınız silindiğinden dolayı kullanıcılar size mesaj gönderemez ancak bazı kullanıcıların WhatsApp’ında sohbet geçmişi varsa size mesaj gönderebilirler. Bu mesajlarda tek tik işareti görünür ama hesabınızı sildiğinizden dolayı bu mesajlar size ulaşmayacaktır.

[dropcap type=”square”] 3 [/dropcap] WhatsApp hesabınızı sildiğiniz takdirde yer aldığınız tüm gruplardan otomatik olarak çıkarılırsınız. Yöneticisi olduğunuz WhatsApp gruplarındaki yöneticilik hakkını kaybedersiniz ve grupta başka bir yönetici yok ise rastgele olarak bir kişi seçilir.

WhatsApp hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde önceden yer aldığınız gruplara tekrar katılmanız gerekir. WhatsApp’a geri döndüğünüzde bu gruplar duruyor ise grup bağlantısı vasıtası ile bu gruplara katılabilir ya da grubun yöneticisinden sizi tekrar eklemesini isteyebilirsiniz.

[dropcap type=”square”] 4 [/dropcap] Profil fotoğrafı ve hakkında kısmı, WhatsApp sunucularında saklandığından dolayı hakkında kısmındaki yazı ve profil fotoğrafınız WhatsApp’tan kaldırılacaktır. Bu, profilinizde yer alan fotoğrafın akıllı telefonunuzdan silineceği anlamına gelmez. WhatsApp profil fotoğrafınız sadece WhatsApp’tan silinecektir.

[dropcap type=”square”] 5 [/dropcap] WhatsApp hesabı artık mevcut olmadığından dolayı WhatsApp ayarları da silinecektir. WhatsApp hesabınızda yaptığınız tüm değişiklikler, hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde varsayılan ayarlar geçerli olur.

[dropcap type=”square”] 6 [/dropcap] Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda görseller ve videolar otomatik olarak akıllı telefonunuza kaydedilir. Dolayısıyla WhatsApp hesabınızı sildiğinizde WhatsApp üzerinden aldığınız görseller ve videolar akıllı telefonunuzda yer almaya devam eder. Akıllı telefonunuzda yer alan herhangi bir galeri uygulaması üzerinden bu görüntülere ulaşabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını kaldırınca ne olur ayrıntılı olarak anlattık. Şimdi Whatsapp silme işlemine geçelim.

WhatsApp hesap silme nasıl yapılır?

– WhatsApp uygulamasını açın ve uygulamanın alt bölümünde yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

– Bu ekranda “Hesap” seçeneğine ve ardından “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

– WhatsApp Hesabımı Sil seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza WhatsApp hesabınızı kullandığınız telefonu numaranızı girmenizi isteyen bir ekran çıkacak. Bu ekrana telefon numaranızı girin ve “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

Whatsapp hesap silince ne olur ?

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra WhatsApp hesabı kalıcı olarak silinir.

Whatsapp hesap silince ne olur yazımız burada sona erdi.

Whatsapp’ı kullanmayı bıraktıktan sonra aynı işi gören Whatsapp benzeri uygulamaları deneyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status