Bilgisayar

Windows 10 Başlat Menüsünü düzeltme

Windows’un başlat menüsü ile ilgili problemleriniz varsa Windows 10 başlat menüsünü düzeltmek için bir kaç basit işlem yapabilirsiniz.

Windows 10 Başlat Menüsünü düzeltme

Güncelleştirmeleri yükleyin!

Belki de yapılmış olan bir güncelleştirme sorununuzu kısa yoldan çözebilir. Bunun için Ayarlar > Güncelleştirmeler ve Güvenlik > Windows Update kısmına gelerek henüz yapılmamış olan bir güncellemeyi yaparak sorununuzu çözebilirsiniz.

Windows 10 Başlat Menüsünü düzeltme

Bozulmuş dosyaları onarmak için PowerShell’i kullanın!

Güncelleştirme sorununuz çözmediyse sebebi bozulmuş olan dosyalar olabilir. Bunu düzeltmek için Windows arama kutusuna powershell yazıp, çıkan PowerShell ikonuna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

Windows 10 Başlat Menüsünü düzeltme

Powershell’i yönetici olarak çalıştırdıktan sonra sfc /scannow yazarak Enter’a basın. PowerShell, sisteminizdeki bozulmuş dosyaların taramasını yapacaktır ve bu işlem biraz uzun sürebilir. Tarama işlemi bittiğinde sistemin tarandığı ve bozulmuş dosyaların onarıldığı, bozulmuş dosyaların bulunduğu ancak onarılmadığı ya da bozulmuş dosya bulunmadığı yönünde bildirim alacaksınız. Eğer ki düzeltilememiş dosya varsa “dism /online /cleanup-image /restorehealth” komutunu yazarak bozulmuş dosyaları düzeltebilirsiniz.

Yerel yönetici hesabı oluşturun!

Eğer ki bu işlemlerin hiçbiri sorununuzu çözmediyse yerel bir yönetici hesabı oluşturun, o hesapta herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsanız dosyalarınızı o hesaba aktarın ve Windows 10 kurtarma seçeneklerinden bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol